X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook Messenger stanie się narzędziem dla biznesu

Facebook Messenger stanie się narzędziem dla biznesufot. Kārlis Dambrāns / CC / Flickr.com

Na konferencji F8 w San Francisco przedstawiono bardzo wiele nowych rozwiązań dla Facebooka, które już weszły do użycia lub niebawem zaczną działać w sieci. Zmiany nie ominęły także popularnego komunikatora, który w dość szybkim tempie ma zamienić się w doskonałe narzędzie dla firm. Jak to działa i w jakim celu zmieniono pierwotna rolę Messengera?

Messenger Platform

Facebook wraz z 40 zewnętrznymi deweloperami rozszerzył działalność Messengera na możliwość korzystania z niego przez firmy i podmioty oferujące usługi i aplikacje. Tym samym Messenger staje się platformą dla aplikacji, które mogą dodawać ich twórcy. Treści i funkcje dodanych apek będą widoczne w wysyłanych wiadomościach i możliwe do zainstalowania jako kolejna opcja komunikatora. Krótko mówiąc, użytkownicy po zainstalowaniu aplikacji mogą w bardzo łatwy sposób korzystać z dźwięków, grafik, GIF-ów, memów, animacji i wielu innych elementów, które dotychczas powodowały większe kłopoty w komunikacji za pomocą Messengera.

messenger-platform

messenger-platform

Messenger dla biznesu

Facebookowy komunikator umożliwił także firmom korzystanie z niego. I tak kolejne narzędzie stało się dostępne dla biznesu, prowadzenia akcji marketingowych i komunikacji z potencjalnymi klientami. Dzięki Messengerowi możemy także śledzić realizację naszego zamówienia, zmieniać je oraz zadawać pytania sprzedawcom i usługodawcom.

messenger-platform-business

Oczywiście cała operacja nie zostałaby przeprowadzona, gdyby wcześniej nie sprawdzono potencjału nowego rozwiązania. Wiele firm twierdzi, że korzystanie przez nie z komunikatora znacznie zwiększy oddziaływanie na potencjalnych klientów, usprawni komunikację z nimi oraz otworzy nowe możliwości marketingowe.

Jak na razie biznesowe zastosowanie Messengera na własnej skórze testują firmy z USA, ale niedługo nowy potencjał dostrzegą inne firmy, także te z Polski. Trzeba zaznaczyć, że codziennie z komunikatora korzysta ponad 600 mln użytkowników na całym świecie, więc „audytorium” jest dosyć duże. Dajcie znać jeżeli spotkacie się z przedsiębiorcami, którzy komunikują się i promują swoje produkty czy usługi za pomocą tego komunikatora. Już teraz jednak można korzystać z nowych funkcji oferowanych przez deweloperów. Lub pochwalić się swoją.

Poniżej przedstawiamy infografikę pokazującą profil aktywnych użytkowników Messengera. A więcej szczegółów o nowych rozwiązaniach można zdobyć na stronie dla deweloperów i biznesu.

facebook-messenger-globalwebindex

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail