X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter walczy z obraźliwymi wpisami. Jak?

Twitter walczy z obraźliwymi wpisami. Jak?fot. © igor kisselev - bank zdjęć Fotolia.com

reklama

Aktywność w Internecie, a zwłaszcza na różnych forach czy portalach społecznościowych to często stąpanie po bardzo cienkiej linie. Linie, która wyznacza granicę pomiędzy wolnością słowa a jej nadużywaniem. Podobnie jak w innych miejscach w sieci, na Twitterze często pojawiały się obraźliwe tweety. Aby temu zapobiec i przywrócić swoim użytkownikom jak największy komfort korzystania z tego narzędzia, twórcy Twittera w zeszłym tygodniu postanowili coś ogłosić. Wprowadzają nowy algorytm i zmiany w swojej polityce. Na czym będą one polegać?

Zmiany w Twitterze rozpoczęły się od przekształcenia regulaminu. Jak sami twórcy mówią, wcześniejszy  był bardzo łatwy do naruszenia, co w efekcie wiązało ręce twórcom w egzekwowaniu tego typu zachowań. Teraz, oprócz karania tych, którzy umieszczają obraźliwe tweety czy groźby, sankcjonowani będą również użytkownicy, którzy promują agrsywne zachowania. Aby zapobiec jakimkolwiek przeszkodom i niezrozumieniom, regulamin Twittera został zaktualizowany w każdym języku. Dodatkowo team nadzorujący ten obszar został trzykrotnie powiększony, aby kontrola nad bezpieczeństwem użytkowników była jeszcze lepsza.

Blokada konta na 10 godzin lub dłużej

Jak egzekwowane będą wszelkie naruszenia? Przede wszystkim konto agresywnego użytkownika zostanie zablokowane na czas, który określą twórcy. Może to być tylko 11 godzin, a może być też dłużej. Taki użytkownik będzie musiał przeprowadzić weryfikację swojego konta, podając numer telefonu, a następnie koniecznie musi usunąć obraźliwe wpisy.

https://blog.twitter.com

https://blog.twitter.com

Nowy algorytm w fazie testów

Kolejna zmiana w Twitterze, mimo iż jest w fazie testów, jest nieunikniona. Chodzi o algorytm, dzięki któremu identyfikacja konkretnych tweetów będących uznanymi za groźby lub obrażające kogoś, a także ograniczenie ich zasięgu odbywać się będzie niezwykle szybko i skutecznie. Przede wszystkim będzie się to opierało na dostosowaniu algorytmu do treści, które uznawane są za obraźliwe i na uwzględnieniu publikowanych dotąd przez nas tweetów, aby ograniczyć potencjalne szkody płynące z tak często pojawiających się wulgaryzmów czy obraźliwych wpisów.

Będzie lepiej?

Wszystkie te zmiany, począwszy od nowego regulaminu i sposobu egzekwowania go, jak również powiększenie zespołu i stworzenie nowego algorytmu, mają za zadania ograniczyć to, z czym spotykamy się nadzwyczaj często – z agresją w sieci. Twórcom Twittera nie chodzi o to, abyśmy nie mogli wyrażać swoich opinii, często kontrowersyjnych i być może nieodpowiednich do upublicznienia w sieci, ale o uszanowanie praw innych i nie przekraczanie swoich praw. Sieć to miejsce publiczne, w którym, jak w każdym innym, każdy z nas powinien ostrożnie dobierać swoje słowa, aby nie urazić drugiej osoby. Skoro regulamin jest już zmieniony, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na nowy algorytm.  Ja jestem za i mam nadzieję, że ta chwila nadejdzie lada moment!


Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail