X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Agresywne przypomnienia o urodzinach. Facebook ma w nich swój cel

Agresywne przypomnienia o urodzinach. Facebook ma w nich swój celfot. © luismolinero - bank zdjęć Fotolia.com

Powiadomienia o zbliżających się urodzinach znajomych dostajemy zawsze tylko raz. Jednak przez ostatni tydzień byliśmy dosłownie bombardowani powiadomieniami zarówno bezpośrednio na Facebooku, jak i drogą mailową. Jak pisze w serwisie Slate Jacob Brogan, od razu zaczęto węszyć nowy spisek facebookowych inżynierów. Jak się później okazało, była to tylko usterka w głównym systemie wysyłania powiadomień i nie było to działanie zamierzone. Ot, po prostu wypadek przy pracy.

Jednak jak się głębiej nad tym zastanowić, ta usterka wyszła Facebookowi na dobre. Bo jakie profity ma z tego, ze przypomina nam o urodzinach naszych znajomych? To, że jakieś musi mieć nie jest tajemnicą. Komunikaty i przypomnienia o urodzinach lub odbywających się wydarzeniach pozwalają przede wszystkim zatrzymać choć na chwilę użytkownika na portalu. Zanim napiszemy życzenia, notkę lub wiadomość zobaczymy więcej reklam, a w dodatku, a nuż, może coś jeszcze nas zaciekawi. A czym dłużej pozostajemy zalogowani tym większe wpływy notuje gigant z Menlo Park. W skali jednego użytkownika nie są to ogromne kwoty, jednak w skali miliardów użytkowników – niewyobrażalne pieniądze.

Jest oczywiście druga strona medalu. Ta bardziej zwyczajna. Poprzez możliwość pamiętania za nas i przypominania o urodzinach bliskich i znajomych, Facebook pomaga nam w utrzymaniu więzi i uniknięciu nieprzyjemnej wpadki. Oczywiście, kiedyś nie było Facebooka i wszyscy sobie radzili, jednak w natłoku informacji i chronicznym braku czasu jest to pomocne. A czy powinniśmy pamiętać o urodzinach bliskich nam osób bez społecznościowych suflerów? Pewnie tak, ale lepiej zobaczyć przypomnienie o urodzinach na Facebooku i złożyć życzenia niż dowiedzieć się o nich dzień później. A czy będą one powierzchowne czy z głębi serca, to już zależy tylko od nas.

 • Iza Wójcik

  „a nóż, może coś jeszcze nas zaciekawi” na pewno? nóż?

  • Grzegorz Miłkowski

   Noże bywają czasami ciekawe, jednak w tym przypadku autor nurzał się w nie tym stawie, co trzeba, w efekcie musiałem nuż zareagować ;)

   • Iza Wójcik

    ;)

 • Dobry art. jednak, jednak z tymi życzeniami to jest tak, że jak tablice swoją masz zablokowaną do pisania to masa wiadomości pojawia się na priv. dlatego lepiej mieć odblokowaną tablicę niż załadowaną skrzynkę z powiadomieniami.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail