X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Meerkat i Periscope przenoszą się na własne śmieci?

Meerkat i Periscope przenoszą się na własne śmieci?fot. © momius - bank zdjęć Fotolia.com

O aplikacjach umożliwiających live streaming i ciągłym wzroście ich popularności pisaliśmy już kilkakrotnie. Na początku były one wykorzystywane głównie przez dziennikarzy i artystów. Potem przyszła kolej na polityków (w Polsce też), a na końcu przyszedł także czas na marketerów i ich działania w zakresie promocji i tworzenia wizerunku marki. Wszystko to działo się za pomocą Twittera, który dla wspomnianych aplikacji był nieodłącznym elementem ich działania. Krótko mówiąc, aby móc transmitować jakieś wydarzenia trzeba mieć konto na Ćwierkaczu i zalogować się na nie włączając aplikację. Od niedawna warunek ten nie istnieje i obie platformy wypływają samodzielnie (no może nie do końca) na szerokie wody świata portali społecznościowych i dalszego wzrostu ich popularności.

Meerkat

Pierwsza z dwóch wspomnianych aplikacji już na początku miała kilka wad, na które wskazywali pierwsi użytkownicy i ludzie chcący uczynić z Surykatki narzędzie przydatne do pracy dla dziennikarzy i marketerów. Oprócz kilku luk w programie, największymi wadami był przymus logowania się przez Twittera w celu rozpoczęcia własnej transmisji lub oglądania innych. Od teraz można korzystać z Meerkata bez pośrednictwa Twittera i przenieść się z tą czynnością na Facebooka. Co prawda, nowi użytkownicy nadal nie mogą logować się z innego miejsca niż Ćwierkacz, jednak cała reszta może korzystać z połączenia Meerkata z Facebookiem.

W dodatku w Meerkacie można znaleźć swoich znajomych (poprzez kontakty zapisane w smartfonie), zmieniać swój awatar na podstawie wykorzystywanych w transmisji emocji i przetestować apkę w wersji na system Android (w wersji beta).

meerkat

Periscope

Nie minęło dużo czasu od zmian w działaniu Surykatki, a rewolucja dotknęła największego jej konkurenta. Aby zalogować się na konto w Periscope już nie trzeba mieć konta na Twitterze, a wystarczy tylko numer telefonu. Co prawda, Periscope nie został połączony z Facebookiem, ale dodał funkcję bezpośredniej odpowiedzi w chacie, co pozwala poprawić stopień interakcji na tej platformie. Od teraz można także zmienić swój awatar zdjęciem z aparatu lub swoich zasobów.

periscope-chat

źródło: Periscope

Walka na smyczy

Zwiększająca się konkurencja pomiędzy Meekatem i Periscopem wydaje się być fascynująca, a walka na coraz to nowe ułatwienia, pomysły i funkcje może wyjść tylko na dobre, szczególnie użytkownikom. Jednak jeżeli ktoś myślał, że dzieci Twittera całkowicie opuszczą swój dom rodzinny i zaczną żyć na własny rachunek, z pewnością się pomylił. Walka miedzy obiema aplikacjami i możliwość korzystania z nich bez pośrednictwa Ćwierkacza to próba poszerzenia grona użytkowników, a co za tym idzie większe zyski. Dla Twittera oczywiście. Walki buldogów nie będzie. Raczej nieźle skalkulowana konkurencja i szorstka przyjaźń.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail