X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Podwawelska czy myśliwska – internauci a wirtualna cisza wyborcza

Podwawelska czy myśliwska – internauci a wirtualna cisza wyborcza

Bigos był na obiad, to może teraz budyń

Idąc za powiedzeniem, że „Polak głodny, Polak zły”, internauci postanowili nakarmić wyborców odpowiednią wiedzą kulinarną zanim zrobią to uprawnione do tego osoby po zakończeniu przedłużonej ciszy wyborczej. Aby jak najlepiej oddać emocje krążące wśród zwolenników i przeciwników kandydatów na prezydenta, najczęściej Andrzeja Dudę porównywano do budyniu, a Bronisława Komorowskiego do bigosu. Skojarzenia te związane są również z wypowiedzią nauczycielki pana Dudy, porównującej go do „budyniu z soczkiem malinowym” (ręka w górę kto chciałby mieć taką nauczycielkę), z kolei bigos to potrawa do której odwołał się pan Komorowski w czasie trwania swojej kampanii.

 

 

 

 

Na grilla to lepsza podwawelska czy myśliwska?

Te porównania są już nieco łatwiejsze do rozszyfrowania, bo Andrzej Duda pochodzi z Krakowa, z kolei Bronisław Komorowski i jego łowieckie zacięcie jak ulał pasowało internautom do kiełbasy myśliwskiej.

A po wynikach…

To, co działo się po oficjalnym ogłoszeniu wyników, u jednych wywoływało uśmiech, u innych złość i jak to bywa, u innych zupełnie zero reakcji. Pojawiło się mnóstwo memów obrazujących to, co część społeczeństwa myśli na temat nadal urzędującego oraz nowo wybranego prezydenta, choć pojawił się również interesujący i dość prowokujący tweet dla tych, którzy przyszłości w tym kraju już nie widzą…

 

hoc

kwejk.pl

kwejk.pl

kwejk.pl

kwejk.pl

kwejk.pl

 

Jak to jest z tą powagą?

To już nie pierwszy raz, kiedy z poważnego dnia w historii kraju, robi się bazar i cyrk. Bądź co bądź, cisza wyborcza ma sens i powinna być przestrzegana. Pomimo tego, że teoretycznie tak się dzieje, praktyka i życie pokazuje jak jest naprawdę. Sposób na „obejście” prawa zawsze się znajdzie, a wraz z upływem czasu możemy oglądać coraz to bardziej kreatywne widowisko z tym związane. Co ciekawsze, coraz rzadziej nas to drażni i irytuje, a coraz częściej po prostu bawi i śmieszy. Nie bez przyczyny pojawiają się też sugestie, że czas skończyć z ciszą wyborczą, która dla wielu stała się absurdem i karykaturą. A Wy co myślicie na ten temat?

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail