X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Seniorzy i milenialsi na Twitterze, Facebooku i Instagramie Pojawiają się ciekawe różnice

Seniorzy i milenialsi na Twitterze, Facebooku i Instagramie Pojawiają się ciekawe różnicefot. © ldprod - bank zdjęć Fotolia.com

Badania przeprowadzono w Polsce, Rosji, Rumunii, Białorusi, Ukrainie i w Turcji. Wydawałoby się, że wszędzie wyniki powinny być prawie identyczne i w każdym z tych krajów najwięcej użytkowników badane portale będą mieć w grupie 18 -24, ale tak nie jest. Rzeczywiście, najmłodsza grupa króluje w przypadku Instagrama, jednak w przypadku Facebooka i Twittera wyniki są zupełnie inne. Wszystkie informacje można zobaczyć na poniższej infografice:

gemius-infografika

Te dane są bardzo interesujące dla marketerów, którzy zajmują się promocją produktów lub usług, które oferowane są na powyższych rynkach. Badanie pozwala na odpowiednie zróżnicowane kanałów komunikacyjnych i kierowania kampanii promocyjnych do poszczególnych grup wiekowych wśród dotychczasowych i potencjalnych klientów.

Wyraźne różnice widoczne są w przypadku wykorzystania Twittera w Rosji i na Białorusi oraz przewaga młodych użytkowników wszystkich portali społecznościowych w Turcji. Wynika to z poszukiwania niezależnych kanałów komunikacji, które są o wiele trudniejsze do kontrolowania i zamykania przez władze państwowe. Tę tendencję napędziły wydarzenia arabskiej wiosny, które rozpoczynały się właśnie w social media. Teraz pozostało tylko dobrze wykorzystać te informacje.

  • Nic ciekawego w tym artykule nie ma, każdy kto myśli w jakiś logiczny sposób oraz obserwuje to wywnioskuje w analogiczny sposób, że z neta korzystają w większości ludzie młodzi, im człowiek starszy tym mniej się tym interesuje, bo życie w sieci to niszczy i zabija młodość. http://www.fb.com/fazzione | http://www.fazzi85.blogspot.com

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail