X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ponad 3 mln polskich użytkowników na Instagramie, większość to kobiety i nastolatki

Ponad 3 mln polskich użytkowników na Instagramie, większość to kobiety i nastolatkifot. © teksomolika - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Według najnowszych danych NapoleonCat, 3,2 mln internautów w Polsce korzysta już z Instagrama. Narzędzie, działające zarówno jako aplikacja mobilna jak i serwis internetowy, w lipcu tego roku zanotowało w Polsce odpowiednio ok. 1,1 mln użytkowników oraz 2,68 mln użytkowników.

Przeważają kobiety i osoby młode

Co ciekawe, niemalże 60% korzystających z Instagrama, to kobiety. Prawie jedna trzecia (28%) to nastolatki w grupie wiekowej 13 – 17 lat. 36% stanowią użytkownicy w wieku 18-24, natomiast użytkownicy od 25 do 34 lat to 23% polskich użytkowników Instagrama. Zdecydowanie mniejszą grupę stanowią starsze osoby w grupach wiekowych 35-44 lata, 45-54 lata, oraz 55 lat i więcej, mając odpowiednio 8 i po 3% udziałów.

Kogo śledzimy?

Nie jest niespodzianką, że nadal najpopularniejszym użytkownikiem wśród polskich internautów na Instagramie jest Robert Lewandowski z liczbą 2 693 264 followersów. Na miejscu drugim, z ponad 650 tysiącami fanów, spychając jednocześnie dotychczasowego vice lidera, uplasowała się modelka Joanna Kuchta. Trzecie miejsce należy do Suchara Codziennego z ponad półmilionowym gronem followersów.

http://www.wirtualnemedia.pl/

http://www.wirtualnemedia.pl/

Jak widać, w zestawieniu znajduje się dużo blogerek modowych, ale i nie tylko, modelek, youtuberów czy celebrytów. Największe zmiany na Instagramie odnotował profil @littlemooonster96 z wynikiem 20%, @wujekmaciej oraz @alessandrasztaba z 15% czy @stylizacje i @ajgorignacy z wynikiem 14%.

  • Dziękujemy za wspomnienie o NapoleonCat i cieszymy się, że nasze dane się przydają :)

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail