X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 funkcji Snapchata, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście

Jego twórca jest już miliarderem, a my coraz częściej z niego korzystamy, choć nie zawsze znamy wszystkie dostępne funkcje. Snapchat, bo o nim mowa skrywa bowiem wiele trików, których prawdopodobnie nie znaliście...

10 funkcji Snapchata, o których prawdopodobnie nie wiedzieliściefot. maurizio pesce/cc/flickr.com

reklama


Z racji tego, że coraz więcej zarówno użytkowników jak i marek oraz firm przenosi się na Snapchata, warto skupić się na funkcjach tych bardziej i nieco mniej ukrytych. Dla niektórych pewnie wydadzą się oczywiste, ale dla innych już nie. Nawet ja, robiąc “research” na potrzeby niniejszego artykułu, byłam nie raz zaskoczona. Pozytywnie oczywiście!

1. Ukryte kolory

Bardzo często, korzystając ze Snapchata, lubimy sobie coś dorysować, dopisać, dodać parafkę czy cokolwiek innego. To, że taka możliwość pojawia się po kliknięciu w ikonę rysika. Natomiast to, że można wykorzystać dużo większą paletę kolorów, wie już niewielu z nas. Wystarczy przytrzymać chwilę paletę i przesunąć palec w lewo, a naszym oczom ukaże się powiększona gama kolorystyczna! No pięknie!

snapchat funkcje

2. Więcej niż jedna linijka tekstu

Jak tu zmieścić tyle ważnych informacji w jednej linijce? Na pewno nie raz byliście w sytuacji, w której to niewinny Snapchat Was mocno zirytował, bo linijka tekstu okazała się niewystarczająca, prawda? Okazuje się, że jeśli macie iPhone’a to niepotrzebnie się stresowaliście. Wystarczy, że otworzycie w Waszym telefonie Notatki, następnie naciśniecie kilka razy znak “Enter” i skopiujecie przestrzeń. Potem wystarczy już tylko przekleić ją na poziomie Snapchata i wpisać swój tekst. A raczej kilka linijek tekstu!

http://www.popsugar.com/

http://www.popsugar.com/

3. Zmień kamerę podczas filmowania!

Wystarczą dwa szybkie “tapnięcia”! Jeśli chcecie zmienić tryb filmowania w trakcie nagrywania, teraz możecie to zrobić szybko i bezproblemowo!

4. Emoji zamiast twarzy

Wiedzieliście, że możecie powiększać wszystkie emoji? Wystarczy je dodać, a następnie dwoma palcami “rozjechać” w przeciwnych kierunkach i ustawić ikonę tam, gdzie chcecie. Jak ja.

snapchat selfie funkcje

5. Zobacz, kto widział Twoje “My Story”

Aby zobaczyć, kto już widział Wasze Snapy dodane do My Story, albo kto zrobił im Screena, wystarczy, że sami również wejdziecie w Waszą Historię i klikniecie na strzałkę tuż przy dolnej krawędzi ekranu. Wtedy wysunie Wam się okno ze wszystkimi potrzebnymi informacjami.

snapchat funkcje mystory

6. Za długie te snapy

Jeśli czasami macie wrażenie, że snapy Waszych znajomych czy kont, które obserwujecie są nudne lub za długie, wystarczy jedno tapnięcie w ekran, aby dane zdjęcie lub filmik “przeskoczyło” na kolejną pozycję. Voila!

7. Stwórz swój własny geofiltr

Mówiąc o geofiltrach, warto wspomnieć również o tym, że na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach powstał pierwszy w Polsce uczelniany geofiltr!

https://www.wetransfer.com/

https://www.wetransfer.com/

Ale wracając do meritum. Wiecie, że każdy z Was może sam stworzyć swój własny geofiltr?  W zależności od oprogramowania z jakiego korzystacie, włączenie tej funkcji wygląda nieco inaczej. Dla iOS: Ustawienia > Prywatność > Usługi lokalizacyjne > Włącz. Dla Androida: Ustawienia > Lokalizacja > Włącz. I tyle!

https://support.snapchat.com

https://support.snapchat.com

8. Rozmowy wideo na żywo!

Jeśli osoba, z którą chcielibyście porozmawiać znajduje się w tym samym momencie na Snapchacie, w oknie, w którym widzimy wszystkich naszych znajomych, pojawi się niebieska kuleczka sygnalizująca możliwość połączenia. Wystarczy, że dłużej przytrzymacie button i wykonacie pierwszy ruch ku rozmowie.

fot. youtube.com

fot. youtube.com

9. Podziel się treścią “Discover” ze znajomymi

Z funkcji Discover korzystają wydawcy na całym świecie, m.in. CNN, Cosmopolitan, VICE i wielu, wielu innych. Jeśli chcielibyście podzielić się ze znajomymi contentem z Discover, wystarczy, że naciśniecie na dany snap, a następnie wybierzecie jedną z dostępnych opcji. Proste, prawda?

snapchat screen dicover

10. Zmień swoich “Najlepszych przyjaciół”

Snapchat automatycznie ustawia listę tych osób, do których najczęściej wysyłacie snapy jako Waszych “Moi przyjaciele”. Jeśli chcecie to zmienić, kogoś usunąć, a kogoś dodać do listy, wystarczy, że najpierw wejdziecie w okno “My friends” (wystarczy, że przesuniecie ekran w prawo z poziomu kamery, dokładnie tak jak robicie to, wysyłając snapy) i wybierzecie danego znajomego. Wtedy pojawi się lista z wynikami udostępnień. Następny krok to kliknięcie w ikonę ustawień, a następnie “Edytuj wyświetlane imię” i dodajcie literę “a” przed imieniem. Dzięki temu, Wasz przyjaciel będzie na samym początku listy, a nie na końcu, jak do tej pory.

Znacie jeszcze jakieś tajemnicze ustawienia Snapchata? Jeśli tak, nie zwlekajcie i dajcie znać!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail