X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn przed sądem i z kosztowną karą

LinkedIn przed sądem i z kosztowną karą

reklama


Wszystko zaczęło się od niechcianego spamu, a w zasadzie pozwu przeciwko międzynarodowemu serwisowi, wniesionego przez jego użytkowników.

O co poszło?

Powodem całej afery jest fakt, że LinkedIn oskarżono o nieautoryzowane wysyłanie e-maili reklamowych. Sednem sprawy natomiast jest to, że użytkownicy mówili o włamaniu się na ich konta, przez co ich dane był wykorzystywane bez ich zgody. W praktyce, bez zgody użytkowników, z ich kont wysyłano dwa zaproszenia mailowe, aby dołączyć do społeczności LinkedIn.

Kara niesie za sobą zmiany

Przedstawiciele przyznali się do zarzucanych im czynów, w efekcie czego muszą wypłacić poszkodowanym, bagatela, 13 milionów dolarów. Nic dziwnego, że LinkedIn zdecydował się na ugodę. W przeciwnym wypadku, firma miałaby poważny kryzys, a doświadczenie użytkowników… no cóż, to oczywiste . Zmianą na plus, która zapewne jest efektem całego procesu, będzie możliwość wyłączenia wspomnianych przypomnień już w przyszłym roku.

Odszkodowanie należeć się będzie użytkownikom, którzy pomiędzy 17 września 2011 roku a 31 października 2014 roku, zaznaczyli opcję “Dodaj połączenia”.

  • ATTc

    Pani Joanno, “dziennikarka” nie powinna tak kaleczyć języka polskiego :( …. “(…) gdyby stało się inaczej, firma mogłaby mieć poważny kryzys, a doświadczenie użytkowników mogłoby ulec drastycznej zmianie.”
    Proszę szanować nasze dobro narodowe i nie dawać złego przykładu czytającej to młodzieży…..

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail