X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn przed sądem i z kosztowną karą

LinkedIn przed sądem i z kosztowną karą

reklama


Wszystko zaczęło się od niechcianego spamu, a w zasadzie pozwu przeciwko międzynarodowemu serwisowi, wniesionego przez jego użytkowników.

O co poszło?

Powodem całej afery jest fakt, że LinkedIn oskarżono o nieautoryzowane wysyłanie e-maili reklamowych. Sednem sprawy natomiast jest to, że użytkownicy mówili o włamaniu się na ich konta, przez co ich dane był wykorzystywane bez ich zgody. W praktyce, bez zgody użytkowników, z ich kont wysyłano dwa zaproszenia mailowe, aby dołączyć do społeczności LinkedIn.

Kara niesie za sobą zmiany

Przedstawiciele przyznali się do zarzucanych im czynów, w efekcie czego muszą wypłacić poszkodowanym, bagatela, 13 milionów dolarów. Nic dziwnego, że LinkedIn zdecydował się na ugodę. W przeciwnym wypadku, firma miałaby poważny kryzys, a doświadczenie użytkowników… no cóż, to oczywiste . Zmianą na plus, która zapewne jest efektem całego procesu, będzie możliwość wyłączenia wspomnianych przypomnień już w przyszłym roku.

Odszkodowanie należeć się będzie użytkownikom, którzy pomiędzy 17 września 2011 roku a 31 października 2014 roku, zaznaczyli opcję “Dodaj połączenia”.

  • ATTc

    Pani Joanno, “dziennikarka” nie powinna tak kaleczyć języka polskiego :( …. “(…) gdyby stało się inaczej, firma mogłaby mieć poważny kryzys, a doświadczenie użytkowników mogłoby ulec drastycznej zmianie.”
    Proszę szanować nasze dobro narodowe i nie dawać złego przykładu czytającej to młodzieży…..

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail