X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Rząd w Polsce uzyskał dostęp do 444 kont użytkowników Facebooka

Rząd w Polsce uzyskał dostęp do 444 kont użytkowników Facebookafot. © ls_design - bank zdjęć Fotolia.com

Jak wynika z raportu przedstawionego przez Social Network, przez ostatnie pół roku ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba wniosków o ograniczenie dostępu do informacji posiadanych przez Facebooka w porównaniu do zeszłego półrocza. Wnioski takie składana są przez odpowiednie instytucje rządowe. Od stycznia do końca czerwca 2015 roku takich wniosków było ponad 20 tysięcy. Od lipca do grudnia zeszłego roku tylko nieco ponad 9 tysięcy.

Do tego należy doliczyć ponad 41 tysięcy wniosków o dostęp do danych zawartych na facebookowych kontach. To wzrost o 18% w porównaniu do drugiego półrocza 2014 roku.

Najwięcej wniosków dotyczących ograniczeń treści złożyły władze Indii – 15 115, Turcja – 4 496 i Francja – 295. Kolejne kraje to: Izrael – 195, Niemcy – 188, Austria – 170, Rosja – 28, Kazachstan – 11, Wielka Brytania – 8 i Brazylia – 7.

Dostęp do informacji z kont otrzymały rządy: USA – 17 577, Indii – 5115, Wielkiej Brytanii, 3384, Francji- 2052, Niemiec – 2344, Włoch – 1816, Brazylii – 1265, Australii – 693, Hiszpanii – 619 i Argentyny – 568. W Polsce dostęp uzyskano do 444 kont.

Oczywiście, po opublikowaniu raportu, zastępca w dziale prawnym Facebooka Chris Sonderby zapewniał, że internetowy gigant od zawsze dba o prywatność swoich użytkowników i „odrzuca wszystkie wnioski, które są niewystarczająco uzasadnione lub przyjmują zbyt szeroką interpretację” i w razie czego jest gotowy „walczyć o to w sądach”.

Co myślicie o wciąż wzrastających liczbach wniosków? Czy nasze dane są odpowiednio dobrze chronione? I czy można wierzyć w zapewnienia Facebooka?

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail