X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Mocny start reklam na Instagramie

Mocny start reklam na Instagramiefot. bank zdjęć shutterstock.com

Po ponad sześciu miesiącach od uruchomienia nowej usługi, przyszedł czas na pierwsze podsumowania, raporty i analizy. Okazuje się bowiem, że reklamodawcy pokochali takie rozwiązanie, z wzajemnością, co można zobaczyć poniżej.

Globalny średni koszt za tysiąc wyświetleń (CPM), skoczył z nieco ponad 5$ we wrześniu do ponad 7  w listopadzie, po to, aby w grudniu osiągnąć kwotę na poziomie 5,94$. Co ciekawe, średni koszt reklam CPM przy reklamodawcach CPG, wyniósł 4,92$ w czasie Świąt, podczas gdy marki modowe musiały zapłacić niemal cztery razy więcej za 1000 wyświetleń. Klikalne reklamy na Instagramie, a także dobrze wykonane zdjęcia, sprawiły, że średnie CPE wyniosło odpowiednio 1,40$ oraz 3,22$.

Co interesujące, to fakt, że pojawiło się również sporo reklam wideo na Instagramie. W grudniu ubiegłego roku, odsetek takich reklam wyniósł ponad 22%, podczas gdy we wrześniu wynosił on nieco ponad 9,5%.

W raporcie uwzględniono również szczegółowe dane, zarejestrowane podczas gorącego okresu świąteczno – noworocznego.

  • wczesny listopad przyniósł zauważalny wzrost wydatków dla reklamodawców, których to content już zaczął nawiązywać do popularnego w Stanach Zjednoczonych, Black Friday
  • Black Friday, wypadający 27 listopada, przyniósł handlowcom 7,5 miliona wyświetleń reklam, co daje ynik podwójnie większy niż średnia liczba wyświetleń  całym miesiącu
  • 3 dni później, 30 listopada podczas Cyber Monday, okazało się, że był to dzień reklam wideo na Instagramie. Imponujące 10% ze wszystkich wyświetleń reklam tego dnia, należało właśnie do filmików.
  • Green Monday, wypadający tego roku w Stanach Zjednoczonych 14 grudnia, to dzień wykupywania wycieczek last minute. Reakcje na reklamy niemal w 90% pochodziły właśnie z Instagrama

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail