X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Reklama na Snapchacie – komu się opłaca?

Reklama na Snapchacie – komu się opłaca?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskaliśmy dzięki badaniu, które zostało przeprowadzone przez Spicy Mobile oraz Mobile Audience. Jego głównym celem było znalezienie odpowiedzi na podstawowe pytanie – “Jak wykorzystać Snapchata do promocji swojej marki?” Badanie miało charakter pasywny co oznacza, że pomiar aktywności użytkowników na urządzeniach mobilnych był dokonywany automatycznie.

fot. materiały prasowe Spicy Mobile

fot. materiały prasowe Spicy Mobile

Użytkownikami Snapchata są osoby w wieku 15-24. Ten przedział wiekowy stanowi aż 60 % wszystkich osób korzystających z aplikacji. Co ciekawe aplikacja do gustu bardziej przypadła mężczyznom. Stanowią ani 55% wszystkich odbiorców. Zatem Snapchat, jako narzędzie do przeprowadzenia kampanii reklamowej, sprawdzi się dla kampanii, której grupą docelową są przede wszystkim osoby w młodym wieku.

fot. materiały prasowe Spicy Mobile

fot. materiały prasowe Spicy Mobile

Biorąc pod lupę większość aplikacji można określić dość konkretny przedział czasowy, w którym “opłaca” się publikować reklamy. Z aplikacją Snapchat jest inaczej. Jej użytkownicy są aktywni przez cały dzień. Ich aktywność na Snapchacie rozpoczyna się wraz z przebudzeniem, a kończy kiedy położą się spać.

fot. materiały prasowe Spicy Mobile

fot. materiały prasowe Spicy Mobile

Co ciekawe użytkownicy Snapchata, którzy posiadają również inne aplikacje, używają go najczęściej. Jak się okazuje na Snapchacie, reklamy emitowane przez te bardziej znane, jak i mniej rozpoznawalne marki, mają wyrównane szanse. Ze względu na to, że nie da się przewinąć ani usunąć reklam, odbiorca na pewno zobaczy daną treść, co jest korzystne szczególnie dla mniej znanych marek. To kolejna dobra wiadomość, dla chętnych spróbowania jak działa i jakie efekty przynosi kampania reklamowa przeprowadzona na Snapchacie.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail