X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy algorytm na Instagramie – koniec z chronologią

Nowy algorytm na Instagramie – koniec z chronologiąfot. bank zdjęć shutterstock.com
Przeciętny użytkownik Instagrama nie dociera do 70% zdjęć, które są na jego stronie głównej.
Według badań, które przeprowadził Instagram, jego użytkownicy mogą nie docierać do zdjęć z największą ilością polubień albo zdjęć opublikowanych przez  najbliższych znajomych. Dlatego aplikacja chce zrezygnować z chronologicznego ułożenia zdjęć i pokazywać w pierwszej kolejności, te które mają najwięcej lajków oraz w oparciu o analizę historii wymiany serduszek pomiędzy użytkownikami.

Nowy ład i porządek

Jak podał The Times Instagram ogłosił, że niedługo rozpocznie testy nad nowym algorytmem. Dodał również, że tuż po prowadzeniu nowego układu w News Feedzie wyświetlane będą wszystkie zdjęcia osób, które obserwujemy, tylko w innej kolejności. W przyszłości i to może ulec zmianie. Wówczas zdjęcia z najmniejszą liczbą polubień zostaną„wyrzucone” przez nową funkcję.

Wyjaśnijmy na przykładzie

Portal Tech Crunch podał przykład w celu lepszego zobrazowania nowego układu. Kiedy nie zaglądałeś na Instagrama dajmy na to całą noc, a Twoja koleżanka, której wpisy zazwyczaj lajkujesz opublikowała nowe zdjęcie. Kiedy się przebudzisz, dzięki nowemu algorytmowi, prawdopodobnie zobaczysz je jako pierwsze.

Za…

W nowym algorytmie możemy dostrzec kilka korzyści. Będzie on na pewno przydatny dla osób, które rzadko włączają aplikację, bowiem obliczenia zadbają o to aby nie traciły one żadnych wartościowych zdjęć. Co więcej nowy algorytm ułatwi korzystanie z aplikacji tym użytkownikom, którzy obserwują bardzo dużo osób. Kiedy nowość wejdzie w życie będą mogli oni przestać się martwić, że przeoczą coś ciekawego.

… i przeciw

Wprowadzenie nowego algorytmu ma oczywiście dwie strony medalu. Zacznijmy od tego, co słusznie zauważył portal Tech Crunch, że Instagram przestanie pełnić funkcję medium real – time. Ponadto na osobach, które udostępniają zdjęcia będzie ciążyć większa presja aby zdobić dobre ujęcie i zebrać jak najwięcej serduszek, a przez to jak najdłużej utrzymać się „na górze”. Ponadto pojawia się pytanie co z osobami początkującymi, które co jest zrozumiałe, nie mają za wielu lajków?
Instagram wprowadza zmiany na lepsze, czy na gorsze?

  • ewela

    Jak przywrócić kolejność chronologiczną zdjęć?

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail