X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy algorytm na Instagramie – koniec z chronologią

Nowy algorytm na Instagramie – koniec z chronologiąfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Przeciętny użytkownik Instagrama nie dociera do 70% zdjęć, które są na jego stronie głównej.
Według badań, które przeprowadził Instagram, jego użytkownicy mogą nie docierać do zdjęć z największą ilością polubień albo zdjęć opublikowanych przez  najbliższych znajomych. Dlatego aplikacja chce zrezygnować z chronologicznego ułożenia zdjęć i pokazywać w pierwszej kolejności, te które mają najwięcej lajków oraz w oparciu o analizę historii wymiany serduszek pomiędzy użytkownikami.

Nowy ład i porządek

Jak podał The Times Instagram ogłosił, że niedługo rozpocznie testy nad nowym algorytmem. Dodał również, że tuż po prowadzeniu nowego układu w News Feedzie wyświetlane będą wszystkie zdjęcia osób, które obserwujemy, tylko w innej kolejności. W przyszłości i to może ulec zmianie. Wówczas zdjęcia z najmniejszą liczbą polubień zostaną„wyrzucone” przez nową funkcję.

Wyjaśnijmy na przykładzie

Portal Tech Crunch podał przykład w celu lepszego zobrazowania nowego układu. Kiedy nie zaglądałeś na Instagrama dajmy na to całą noc, a Twoja koleżanka, której wpisy zazwyczaj lajkujesz opublikowała nowe zdjęcie. Kiedy się przebudzisz, dzięki nowemu algorytmowi, prawdopodobnie zobaczysz je jako pierwsze.

Za…

W nowym algorytmie możemy dostrzec kilka korzyści. Będzie on na pewno przydatny dla osób, które rzadko włączają aplikację, bowiem obliczenia zadbają o to aby nie traciły one żadnych wartościowych zdjęć. Co więcej nowy algorytm ułatwi korzystanie z aplikacji tym użytkownikom, którzy obserwują bardzo dużo osób. Kiedy nowość wejdzie w życie będą mogli oni przestać się martwić, że przeoczą coś ciekawego.

… i przeciw

Wprowadzenie nowego algorytmu ma oczywiście dwie strony medalu. Zacznijmy od tego, co słusznie zauważył portal Tech Crunch, że Instagram przestanie pełnić funkcję medium real – time. Ponadto na osobach, które udostępniają zdjęcia będzie ciążyć większa presja aby zdobić dobre ujęcie i zebrać jak najwięcej serduszek, a przez to jak najdłużej utrzymać się „na górze”. Ponadto pojawia się pytanie co z osobami początkującymi, które co jest zrozumiałe, nie mają za wielu lajków?
Instagram wprowadza zmiany na lepsze, czy na gorsze?
  • ewela

    Jak przywrócić kolejność chronologiczną zdjęć?

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail