X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Dla niewidomych użytkowników Facebook opisze zdjęcia

Dla niewidomych użytkowników Facebook opisze zdjęciahttp://newsroom.fb.com/

Zespół Facebooka, który zajmuje się zwiększeniem dostępności serwisu dla osób niepełnosprawnych (The Facebook Accessibility Team) opracował nowe narzędzie –  Automatic Alternative Text (ATT). Jest to rozwiązanie generujące opis zdjęcia przy użyciu zaawansowanej technologii rozpoznawania obiektów. Oznacza to, że od dziś osoby używające czytników ekranowych na urządzeniach z systemem iOS, usłyszą co może znajdować się na zdjęciu, na które natkną się w czasie korzystania z Facebooka.

fot. materiały prasowe/Facebook

fot. materiały prasowe/Facebook

fot. materiały prasowe/Facebook

fot. materiały prasowe/Facebook

fot. materiały prasowe/Facebook

fot. materiały prasowe/Facebook

Jako że zdjęcia są coraz istotniejszą formą komunikacji online – każdego dnia za pośrednictwem Facebooka, WhatsAppa, Instagrama oraz Messengera ludzie udostępniają ponad 2 miliardy zdjęć. Stanowi to duże wyzwanie dla osób niewidomych i słabowidzących.

Misją Facebooka jest uczynić świat bardziej otwartym. Chcą oni, aby wszyscy mieli równy dostęp do komunikacji. Na całym świecie jest 39 milionów osób niewidomych, a ponad 246 milionów ludzi ma poważnie uszkodzony wzrok. W związku z rozwojem Facebooka oraz rosnącą rolą komunikacji wizualnej portal chce, by technologia automatycznego tekstu alternatywnego pomogła społeczności osób niewidomych i słabowidzących w korzystaniu z tych funkcjonalności Facebooka.

Podobne ułatwienie dla osób niewidomych i słabowidzących wprowadził Twitter. W zeszłym tygodniu portal umożliwił tworzenie opisów do zdjęć (limit 420 znaków). W przeciwieństwie do nowego narzędzia Facebooka, Twitter bazuje na charakterystyce dodanej przez autora fotografii. Opcja ta dostępna jest w wersji mobilnej dla systemów iOS oraz Android.

Więcej informacji oraz film na temat nowego produktu Facebooka można znaleźć na stronie Newsroomu.

 

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail