X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

To już oficjalne: Snapchat jest ulubieńcem nastolatków

Pięcioletnia aplikacja szturmem zdobyła swoich fanów i „wbiła się” w szeregi starych wyjadaczy - Facebooka, Twittera i Instagrama. Od dawno wróżono jej ogromny sukces i pierwsze miejsce na podium. Przeprowadzono badanie, które udowodniło, że Snapchat jest ulubieńcem nastolatków.

To już oficjalne: Snapchat jest ulubieńcem nastolatkówfot. bank zdjęć shutterstock.com

Portal Mashable opublikował badanie „Taking Stock With Teens”. Piper Jaffray, autor raportu, poprosił ponad 6 tysięcy nastolatków aby wymienili oni medium społecznościowe, które uważają za najważniejsze. Okazało się, że młodzież uznała Snapchata za najważniejszy kanał spośród wszystkich social media, bowiem to on zebrał 28% głosów i zdobył pierwsze miejsce. Po piętach depcze mu zeszłoroczny zwycięzca- Instagram, który zdobył 27% głosów.

Badania z cyklu „Taking Stock With Teens” są przeprowadzane co pół roku. Dane, które są zbierane cyklicznie co 6 miesięcy dokładnie pokazują jak rosło zainteresowanie Snapchatem. Wiosną 2015 roku nastolatki za najważniejsze medium uznały Instagrama, a Snapchat znalazł się dopiero na 4 miejscu. Jesienią Snapchat przeskoczył o jedną pozycję, zdobywając brązowy medal. Badanie pokazało również, że młodzi ludzie są zdecydowanie bardziej zainteresowani kanałami, które opierają się na zdjęciach oraz filmach. Dlatego też Twitter i Facebook należą do kanałów, które mniej interesują nastolatków.

Jak podał portal Mashable, Snapchat jest aplikacją, która w ostatnim roku wprowadziła najwięcej zmian. Aplikacja z żółtym duszkiem wystartowała z opcją Snapchat Discover, dzięki której jej użytkownicy mogli między innymi obejrzeć relację z rozdania Oscarów. Snapchat rozwinął również wiele funkcji, które dostarczają rozrywkę użytkownikom. Doskonałym przykładem jest filtr zmieniający twarze, a wczoraj Snapchat zapowiedział kolejną nowość – naklejki 3D.

Czytaj więcej: Na Snapchacie pojawią się naklejki 3D

 

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail