X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Allo i Duo – nowe komunikatory od Gooogle’a

Google ma już za sobą kilka nieudanych prób stworzenia komunikatorów, które mogłyby rywalizować z Facebookiem czy Snapchatem. Przełomem mają być Allo i Duo, które połączą ze sobą funkcje wcześniej wspomnianych platform oraz dodadzą do nich nowe możliwości.

Allo i Duo – nowe komunikatory od Gooogle’afot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Po pierwsze Allo

To główny element nowych komunikatorów. Opiera się naszym numerze telefonu, w związku z czym korzystać z niego może każdy posiadacz smartfona, niezależnie czy jest to Android czy iOS.

Allo wspomagać nas będzie podczas rozmowy. Nie tylko nam ją umożliwi, ale także zrozumie o czym rozmawiamy i będzie podpowiadać odpowiedzi. Pokaże jakie zdjęcie, będzie najlepiej do prowadzonej przez nas konwersacji, pozwoli coś na nich narysować czy dodać do nich dopisek.  Jeśli to nasz rozmówca wyśle nam zdjęcie,  Allo także poda nam  gotową odpowiedź np.: „śliczny piesek”. Podobno Allo rozpozna także czy piesek rzeczywiście jest śliczny.

allo

Gdy nasza rozmowa zejdzie np.: na temat piłkarskiej Ligi Mistrzów to Allo przypomni nam składy drużyn czy najpiękniejsze bramki. Jeśli Google Asisstant ma dla nas wartościową informację, związaną z tematem dyskusji, to w prawym górnym rogu pojawi się ikona.

Nasza rozmowa na Allo będzie wyglądała inaczej, gdy skorzystamy z Whisper Shout. Pozwoli on dostosować wielkość liter w pisanej przez nas wiadomości do emocjonalności przekazu. Jeśli będziemy chcieli coś wykrzyczeć to możemy użyć liter o adekwatnej wielkości. Dla lepszej ekspresji emocji możemy skorzystać z szerokiego wyboru  nowych emotikon i naklejek.

allo2

Allo dba także o bezpieczeństwo użytkowników i daje możliwość korzystania z komunikatora w systemie incognito. Wtedy otrzymywać będziemy sekretne powiadomienia, a wcześniejsze rozmowy będzie można skasować lub ustawić ich „datę przydatności” – po przekroczeniu, której zostaną usunięte.

Nowy komunikator to nie tylko narzędzie do kontaktów z innymi, ale może być również wykorzystane do celów rozrywkowych. Tę ostatnią umożliwi wbudowany boot – Google Assistant, który może stać się naszym kompanem do prostych gier. Będzie on przydatny także w czasie konwersacji – możemy zapytać go o dowolną rzecz.

Po drugie Duo

Drugi komunikator z kolei przeznaczony będzie do wideorozmów. Posiada on dwie charakterystyczne funkcje. Pierwsza z nich nazwana została knock-knock i pozwoli na zobaczenie na osoby, która próbuje się do nas dodzwonić, jeszcze przed odebraniem połączenia. Drugą zaletą Duo ma być wykorzystanie protokołu QUIC, dzięki czemu aplikacja będzie działać sprawnie i płynnie, nawet przy wolnym połączeniu internetowym.

Wielość możliwości jakie daje Allo i Duo mogą przekonać do siebie użytkowników, zwłaszcza tych młodszych, którzy elastycznie adaptują się do nowych funkcji. Jednak wspomnienia wcześniejszych nieudanych prób stworzenia komunikatora przez Google’a każe z patrzeć na nowości z umiarkowanym optymizmem.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail