X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

#Brexit na Twitterze – komentarze polskich dziennikarzy i polityków

Wielka Brytania zdecydowała: wychodzimy z Unii Europejskiej. Twitter aż huczy od wiadomości opatrzonymi hasztagami #Brexit, #BrexitVote oraz #WielkaBrytania. Kto, co i jak komentował?

#Brexit na Twitterze – komentarze polskich dziennikarzy i politykówfot. bank zdjęć shutterstock.com

Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. Tak obywatele postanowili we wczorajszym referendum. To bez zwątpienia temat, który zdominował wszystkie media: telewizję, prasę oraz Internet. Jak użytkownicy mediów społecznościowych zareagowali na to, że Brexit stał się faktem? Kto pisał, a kto się powstrzymał od komentowania? Czy w mediach społecznościowych dominowały informacje, pytania czy może czarny humor?

#Brexit na Twitterze

Twitter jest narzędziem komunikacji, które szczególnie upodobali sobie dziennikarze i politycy, dlatego właśnie ten portal uwzględniliśmy podczas naszego przeglądu. Już po wpisaniu w wyszukiwarkę litery „B” Twitter podpowiada, że zapewne jesteśmy zainteresowani informacjami o Wielkiej Brytanii. Na Twitterze sprawdziliśmy konta polskich polityków oraz dziennikarzy.

Dziennikarze na Twitterze

Dziennikarze bardzo aktywnie komentował sprawy związane z referendum. Na tweet zasługiwała niemal każda nowa wiadomość, która ujrzała światło dzienne. Pojawiało się również wiele osobistych przemyśleń oraz powiązań historycznych, jak i politycznych. Szczególnie chętnie wydarzenia na wyspach komentowali najbardziej aktywni dziennikarze.

Politycy na Twitterze

Politycy również bardzo szeroko komentowali wynik referendum w Wielkiej Brytanii. Co prawda nie śledzili oni minuta po minucie wydarzeń z Wielkiej Brytanii, tak jak zrobili to dziennikarze, ale komentowali sprawę po oficjalnym ogłoszeniu wyników.

Spostrzeżenia

Tweetem, który również zasługuje na uwagę jest tweet autorstwa portalu Spider’s Web. Wielka Brytania wychodzi z Unii, a Ryanair ogłasza promocję, przypadek?

Polskie tweety #Brexit

Badanie: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Badanie: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów przeprowadził badanie, według którego od 15 czerwca na Twitterze pojawiło się ponad 7 tysięcy polskojęzycznych tweetów opatrzonych hasztagiem #Brexit. Natomiast w dzień referendum emocje sięgnęły zenitu i tak tylko do godziny 13 pojawiło się 1,5 tysiąca wzmianek.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail