X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook chce pomóc osobom o zachowaniach autodestrukcyjnych

Facebook wprowadził zmiany w narzędziach i materiałach dla osób zagrożonych samookaleczeniem bądź samobójstwem, a także troszczących się o nich przyjaciół i ich rodziny.

Facebook chce pomóc osobom o zachowaniach autodestrukcyjnychfot. bank zdjęć shutterstock.com

Narzędzia zostały stworzone we współpracy z organizacjami zajmującymi się tematem zdrowia psychicznego oraz ludźmi, którzy mieli bezpośrednie doświadczenie z próbami samookaleczenia bądź samobójstwa. Początkowo zostały one udostępnione w USA przy pomocy organizacji takich jak Forefront, Lifeline i Save.org. Dziś, we współpracy z lokalnymi partnerami, Facebook udostępnia je na całym świecie we wszystkich wersjach językowych. Partnerem Facebooka w Polsce jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

Niepokojące treści

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

W momencie, gdy ktoś publikuje na Facebooku niepokojące treści, nowe narzędzia dają możliwość bezpośredniego kontaktu z tą osobą, a także powiadomienia Facebooka o problemie. Zespoły pracujące 24 godziny na dobę na całym świecie weryfikują otrzymane zgłoszenia. W pierwszej kolejności skupiają się na potencjalnie najpoważniejszych, takich jak samookaleczenie czy zagrożenie życia, następnie dostarczając niezbędną pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Kontakt z kimś bliskim

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Facebook zapewnia, że od dziś, materiały oferowane osobom, które opublikowały niepokojące treści będą rozszerzone o dodatkowe opcje. Użytkownicy mogą teraz skontaktować się z kimś bliskim, linią wsparcia, bądź wyświetlić porady dotyczące sytuacji, w jakiej się znaleźli.

  • Wszystko fajnie, tylko „niepokojące treści” powinno dać się zgłosić przez znajomego, który przeczytał wpis, a NIE, ŻE SILNIK FACEBOOKA AUTOMATYCZNIE WYKRYWA „ZAGROŻENIE”. W tym wypadku równie dużym zagrożeniem jest ingerencja w czyjąś prywatność bez jego zgody.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail