X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Poznaj zwycięzców Facebook Awards 2016

Zgłoszenia z całego świata, nietypowe pomysły i zdumiewające efekty. Już po raz piąty Facebook przyznał nagrody Facebook Awards. Sprawdź, kto zasłużył na najważniejszą, niebieską statuetkę.

Poznaj zwycięzców Facebook Awards 2016www.facebook-studio.com

Facebook ogłosił zwycięzców piątej edycji Facebook Awards. Tegoroczne Facebook and Instagram Awards wyróżniły twórców najbardziej inspirujących kreacji wybranych spośród ponad dwóch tysięcy zgłoszeń z całego świata. Poznaj listę nagrodzony laureatów.

Blue Award:

Najważniejsza nagroda „BLUE Award” trafiła do agencji R/GA za kampanię dla Beats by Dre zgłoszoną w kategorii Beyond Facebook/Integrated. Partnerem kampanii był Universal Pictures, z pomocą którego został nakręcony film biograficzny pod tytułem „Straight Outta Compton„. Kampania przypominała, że z którego pochodzimy nas kształtuje. Bez Compton nie byłoby rapera Dr. Dre, a bez Dr. Dre nie byłoby słuchawek Beats. W dalszej części działalności promocyjnej agencja rozpoczęła współpracę z ponad stu influencerami – głównie ze świata muzyki i sportu, aby opowiedzieli oni skąd pochodzą i jak to miejsce ich ukształtowało (#StraightOutta). Przełomowym momentem kampanii było wypuszczenie na rynek aplikacji, za pomocą której każdy mógł stworzyć spersonalizowany mem z wykorzystaniem własnego zdjęcia, miejsca z którego pochodzi i głównego hasła kampanii „Straight Outta…”.

Czytaj więcej: Poznaj listę zwycięzców konkursu Facebook Awards 2016

Przypominamy, że wśród wyróżnionych kampanii na poziomie regionalnym znalazła się kampania #MAMSMAKANAMAKA przygotowana przez McDonald’s Poland oraz agencję DDBtribal Warszawa. Seria inteligentnych i angażujących kreacji bazuje na prostym, lecz zabawnym założeniu, że głodna osoba wszędzie widzi jedzenie.

Gold Award:

Kategoria: kampanie przeprowadzone poza Facebookiem, ale z nim zintegrowane

1. The Subaru Make a Dog’s Day Initiative, Carmichael Lynch for Subaru of America
2. Unsuitable Journey, Whybin and TBWA Sydney for M.J. Bale
3. Ariel—Share the Load, BBDO India for Proctor & Gamble India

Kategoria: najlepsze kampanie z wykorzystaniem Facebooka

1. SONIC #SquareShakes, Goodby Silverstein & Partners for SONIC Drive-In
2. The Kidsbook Collection, Itaú/Africa
3. Silent Ads, CP+B for Hotels.com.
4. The Boys, Clemenger BBDO Melbourne for Pacific Brands Underwear

Najważniejsze trendy w konkursie FB Awards 2016:

1.Treści wideo królują we wszystkich regionach

Ponad trzy czwarte zwycięskich zgłoszeń z Europy oraz Bliskiego Wschodu zawierało materiały wideo. W przypadku regionu Azji i Pacyfiku było to blisko 80 procent. Ponadto, znaczny wzrost wykorzystania wideo można było także zauważyć w Ameryce Łacińskiej.

2. Akcenty humorystyczne głównym czynnikiem generującym zainteresowanie i zaangażowanie użytkowników

Zdecydowana większość kampanii z regionu Azji i Pacyfiku opierała się na humorze w celu zwrócenia uwagi i zaangażowania użytkowników. Na szczególną uwagę zasługują dwie kampanie: Laziest Competition Ever dla Carlton i United Brewing oraz The Boys dla Pacific Brands Underwear, stworzone przez Clemenger BBDO Melbourne.

3. Działania marek wychodzące poza spektrum ich zwykłej działalności znacznie poprawiają ich wizerunek w oczach konsumentów

Kampanie skupione na wywoływaniu emocji poprzez zachęcanie użytkowników do szlachetnych czynów przyniosły zaskakująco dobre efekty. Przykłady Subaru i Frito Lay dają dowód na to, że konsumenci są bardziej skłonni wspierać marki, które działają w dobrej sprawie.

4. Trendy obserwowane na poszczególnych rynkach są dowodem na rosnącą różnorodność Facebook Awards

Zdominowane do tej pory przez Brazylię zgłoszenia z Ameryki Łacińskiej były zdecydowanie bardziej urozmaicone. Facebook zanotował też znaczny wzrost liczby zgłoszeń z Argentyny, Peru, Wenezueli czy innych.

5. Wprowadzenie nowych kategorii nagród wpłynęło na zwiększenie popularności Facebook Awards

Ponad 600 małych przedsiębiorców przesłało zgłoszenia do debiutującej w tym roku dedykowanej dla nich kategorii. Kategoria „Small Business” została wprowadzona w celu wyróżnienia małych przedsiębiorców, którzy z sukcesem wykorzystują możliwości, jakie oferuje Facebook do realizacji ich biznesowych celów.

Pełną listę nagrodzonych znajdziesz tutaj.

 

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail