X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Twitter: wyciekły 32 miliony haseł, loginów i adresów mailowych

Jeden z portali internetowych zamieścił informację, że w Internecie zostały wystawione na sprzedaż 32 miliony haseł wraz z loginami oraz adresami mailowymi. Twitter twierdzi, że nie został on bezpośrednio zaatakowany, a wyciek jest konsekwencją poprzednich ataków.

Twitter: wyciekły 32 miliony haseł, loginów i adresów mailowychfot. bank zdjęć shutterstock.com

Jako pierwszy informację o wycieku haseł, loginów i adresów mailowych użytkowników Twittera podał portal Leaked Source. Podał on również wiadomość, że zostały one wystawione na sprzedać w Darknecie. Z tego powodu Twitter wydał specjalne oświadczenie i zablokował milion kont, które mogły paść ofiarą cyberprzestępców.

W specjalnym oświadczeniu, możemy przeczytać, że Twitter nie stał się ofiarą bezpośredniego ataku na ich portal, ale wyciek danych prawdopodobnie jest pokłosiem cyberataków, które zostały przeprowadzone na LinkedIn oraz Myspace albo złośliwego oprogramowania.

Czytaj więcej: Wyciekły dane 167 milionów użytkowników serwisu LinkedIn

Jako że wiele osób ma jedno hasło do kilku swoich kont – na Twitterze, na LinkedIn oraz na poczcie – takie wyjaśnienie, jak twierdzi portal Telegraph, jest dość prawdopodobne. W ostatnim czasie mógł się o tym przekonać nawet sam twórca Facebooka, którego konto na Twitterze oraz Pinterestcie zostało zhakowane.

Czytaj więcej: Konta Marka Zuckerberga na Twitterze i Pinterestcie zostały zhakowane

Twitter podjął kroki bezpieczeństwa. Zablokował on ponad milion kont, które podejrzewa, że hasła do nich i adresy mailowe mogły zostać skradzione. Ich ponowne uruchomienie będzie możliwe dopiero kiedy użytkownik zresetuje hasło.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail