X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wyświetli reklamy pomimo włączonych adblockerów

Naszym wybawieniem przed lawiną zasypujących nas reklam w Internecie są rozszerzenia dla przeglądarek, które umożliwiają blokowanie reklam. Od wczoraj na nic się nie zdadzą, bowiem Facebook nawet użytkownikom adblockerów wyświetli reklamy.

Facebook wyświetli reklamy pomimo włączonych adblockerówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Na swoim oficjalnym blogu, Facebook zapowiedział, że wprowadzi dwie zmiany. Pierwszą z nich jest zapewnienie użytkownikom większej kontroli nad wyświetlanymi im reklamami. Drugą, wprowadzenie systemu, dzięki któremu reklamy w serwisie będą widoczne także dla użytkowników korzystających z adblockerów.

Sam zdecyduj jakie reklamy chcesz zobaczyć

www.facebook.com

www.facebook.com

Zdaniem Facebooka nie ma nic bardziej irytującego dla użytkownika niż reklamy, które nie odpowiadają na jego potrzeby. Dlatego portal chce temu przeciwdziałać i tak powstał system, który pozwoli ustawić dodatkowe opcje pozwalające jeszcze precyzyjniej niż dotąd dopasować rodzaj reklam i sposób ich wyświetlania.

Reklamy dosięgną nawet tych z adblockerami

Wprowadzanie drugiego systemu dla użytkowników może być niepokojące, ale dla reklamodawców będzie szansą na dotarcie do szerszego grona swoich potencjalnych klientów. Otóż, drugi mechanizm walczy z programami, które blokują reklamy. Według informacji zawartych w artykule na oficjalnym blogu, system będzie wyświetlał reklamy także tym użytkownikom, którzy w swoich przeglądarkach stosują AdBlocka lub podobne wtyczki.

Należy zaznaczyć, że wszystkie wprowadzone zmiany dotyczą na razie desktopowej wersji Facebooka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail