X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe narzędzie Instagrama może ocalić czyjeś życie

W aplikacji Instagram pojawi się funkcja, która może uratować czyjeś życie. Nowa opcja umożliwia zgłoszenie niepokojących treści publikowanych przez naszych znajomych oraz innych użytkowników.

Nowe narzędzie Instagrama może ocalić czyjeś życiefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W mediach społecznościowych, pod warstwą filtrów, tagów i emotikon skrywane są ludzkie problemy. Jakiś czas temu pisaliśmy o Loiuse Delage, młodej kobiecie, która tak naprawdę jest kreacją na rzecz kampanii społecznej prowadzonej przez Addict Aide – organizację walczącą z uzależnieniem od alkoholu. Żaden użytkownik aplikacji nie zauważył wśród zdjęć z ekskluzywnych wyjazdów i imprez jednego, stałego elementu jakim jest alkohol. ta akcja rzuciła nowe światło na potencjał Instagrama.

Niedługo po głośnej kampanii w aplikacji pojawia się nowa opcja poprawiająca jej bezpieczeństwo. Od teraz będziemy mieli możliwość anonimowego zgłaszania martwiących nas treści i sytuacji. Umożliwi to  zespołowi Facebooka kontakt ze wskazaną osobą i przekazanie jej pomocnych informacji. W ikonie nad postem pojawiła się nowa opcja “To zdjęcie zagraża bezpieczeństwu ludzi > Zachowania autodestrukcyjne”. 

fot. facebook.com/help/instagram

fot. facebook.com/help/instagram

Twórcy aplikacji chcą, by jej użytkownicy wspierali się nawzajem. Centrum Pomocy Instagrama zostało wzbogacone o wskazówki na temat tego, jak zapobiegać zachowaniom autodestrukcyjnym, samobójstwom i w jaki sposób zapewnić wsparcie osobom, którym prawdopodobnie coś zagraża. Zgłoszona osoba otrzyma informację o tym, że może poprosić o pomoc przyjaciela, skontaktować się z infolinią lub zasięgnąć wsparcia w odpowiednim miejscu. W takich przypadkach możemy skontaktować się z National Suicide Prevention Lifeline, organizacją Reach Out w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii, organizacja headspace w Australii i organizacją Befrienders w pozostałych krajach.

fot. engadget.com

fot. engadget.com

Podobne rozwiązanie ma zostać zaimplementowane w stosunku do niepokojących hashtagów i innych treści powiązanych z samookaleczeniem na Instagramie. Miejmy nadzieję, że funkcja okaże się przydatna i zniweluje zatrważające skutki ośmieszania, nastraszania czy hejtowania w social mediach.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail