X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kraków stawia na nowe technologie – zbliża się #StartKRKup

Siedem dni, blisko dwadzieścia spotkań, prelekcji i warsztatów. Już za tydzień rusza StartKRKup, festiwal biznesu nowych technologii. To kumulacja lokalnych wydarzeń branży nowych technologii, a udział w nich jest bezpłatny.

Kraków stawia na nowe technologie – zbliża się #StartKRKupfot. bank zdjęć shutterstock

reklama


Kraków jest drugim po Warszawie skupiskiem młodych firm technologicznych – w mieście zlokalizowanych jest 11 proc. polskich startupów, jakie wzięły udział w badaniu fundacji Startup Poland. Przykłady takich miast, jak San Francisco, Londyn czy Berlin pokazują, że ważnym czynnikiem, który sprzyja rozwojowi firm technologicznych jest liczna społeczność wspierających się osób, firm i organizacji. Rozwijanie lokalnego ekosystemu to cel, który połączył Urząd Miasta Krakowa i przedstawicieli branży nowych technologii. Wspólnie organizują StartKRKup – festiwal przybliżający dynamiczną krakowską scenę startupową. W dniach 3-9 listopada w Krakowie odbędzie się druga edycja tygodnia startupów StartKRKup.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

StartKRKup to prawie dwadzieścia wydarzeń skierowanych do osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu, zarówno licealistów, jak i przedsiębiorców. W trakcie festiwalu uruchomione zostaną dwie ważne inicjatywy. Działalność rozpocznie pierwszy w Krakowie miejski akcelerator dla startupów KRK Road to Success Acceleration Program. To darmowy, trzydniowy intensywny program mentoringowy dla startupów, kończący się prezentacjami przed inwestorami z Polski i zagranicy. Nastąpi również otwarcie Bio-Inkubatora w Klastrze Lifescience Kraków. To odpowiedź na oczekiwania pasjonatów nauk przyrodniczych i medycznych, dla których barierę stanowi brak dostępu do aparatury badawczej. Ponadto odbędą się liczne barcampy, czyli nieformalne spotkania służące wymianie wiedzy, oraz warsztaty z programowania, projektowania aplikacji i biznesowego spojrzenia na nowe technologie.

Większość wydarzeń składających się na StartKRKup odbywa się cyklicznie. Zbierając je wszystkie w ciągu kilku dni chcemy zwrócić uwagę, jak wiele dzieje się w naszym mieście i zachęcić więcej osób do aktywnego uczestnictwa w społeczności startupowej – mówi Rafał Kulczycki, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UMK.

W ramach StartKRKup odbędą się m.in warsztaty Dream Job, BeCom!, Akademia Duckie Deck, Women In Technology: Technologia w startupach. Uruchomiony zostanie miejski akcelerator dla startupów KRK Road to Success Acceleration Program organizowanego przez Ad Ventures. Oficjalne zostanie otworzone i zainaugurowane działanie Bio-Inkubatora w Klastrze Lifescience Kraków. Odbędą się również Barcampy: Startup Stage, Startup Day, Czwartek Social Media, Hive53, FckUP Stories – od kobiet dla kobiet. Natomiast Fundacja Kraków Miastem Startupów przygotował aż 5 warsztatów dla licealistów, gdzie niemal codziennie czekają nowe wyzwania. Ponadto Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Kraków organizują Startup Mixer, INRET Smart City Lab zorganizuje 2-dniowe warsztaty: Nowe Zabłocie – Creative Generations, a Eurokreator zaprasza na 2 warsztaty dla osób zainteresowanych branżą startupową.

Harmonogram wydarzenia jest dostępny na stronie startKRKup

Udział we wszystkich z nich jest darmowy. Organizatorami StartKRKup są Urząd Miasta Krakowa i lokalna społeczność startupowa.

Portal SOCIALPRESS jest patronem medialnym wydarzenia.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail