X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook testuje funkcję, która wskaże dostępne w pobliżu sieci Wi-Fi

Facebook jest na etapie testowania nowej funkcji, która ułatwi nam dostęp do internetu - zobaczymy na mapie sieci bezprzewodowe dostępne w naszym otoczeniu.

Facebook testuje funkcję, która wskaże dostępne w pobliżu sieci Wi-Fifot. bank zdjęć shutterstock

Jak podaje portal Mashable, Facebook jest w trakcie testowania funkcji, która ma pomóc w znalezieniu Wi-Fi w naszym otoczeniu. Mimo, że dziennikarze portalu nie znaleźli tej funkcji w najnowszej aplikacji na iPhone 7  i 7 Plus oraz w OnePlus 3T, rzecznik prasowy Facebook potwierdził Mashable, że: „Aby pomóc ludziom w pozostaniu w kontakcie i doświadczaniu tego, jak dbamy o użytkowników portalu, wprowadzamy nową funkcję, która pokaże najbliższe otwarte sieci Wi-Fi”.

fot. thenextweb.com

fot. thenextweb.com

Jak działałaby ta funkcja? Jak wynika ze screenów zrobionych przez Matt’a Navarra’e z The Next Web, różniłby się od standardowego wyszukiwania dostępnych sieci. Klikając w przycisk ” Find Wi-Fi będziemy mogli wyszukać najbliższe sieci bezprzewodowe na mapie i pozyskać informację o czasie w jakim jesteśmy w stanie dotrzeć we wskazane miejsca (np. do najbliższego Tesco oddalonego o 26 minut piechotą). Ważne, aby przed skorzystaniem że zezwoliliśmy aplikacji na dostęp do informacji o naszej lokalizacji.

fot. mashable.com

fot. mashable.com

Istnieją już specjalne aplikacje, które umożliwiają wyszukiwanie miejsc z siecią bezprzewodową takie jak WiFi Manager czy WiFi Map, ale pojawienie się takiej funkcji bezpośrednio na Facebooku byłoby znacznie łatwiejsze w użytkowaniu. Co więcej, jej wprowadzenie stanowiłoby także wsparciem dla misji firmy, jaką jest m.in pomoc w powszechnym dostępie do internetu.

fot. thenextweb.com

fot. thenextweb.com

Funkcja może okazać się szczególnie przydatna podczas międzynarodowych podróży, gdy nie chcemy narażać się na koszty związane z roamingiem lub gdy chcemy, będąc za po za domem, przesłać duże pliki multimedialne. Funkcja jest obecnie testowana w wybranych krajach i niestety nie wiadomo kiedy pojawi się w Polsce.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail