X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Nowość w Messengerze: grupowe wideo rozmowy

Na zakończenie tego roku Messenger wprowadził nową funkcję - Grupowy Wideo Czat. Umożliwi on łatwą i szybką konwersację twarzą w twarz. Nowa wersja aplikacji jest dostępna od wczoraj dla urządzeń z systemem iOS, Android oraz na PC.

Nowość w Messengerze: grupowe wideo rozmowyfot. newsroom.fb.com

Coraz więcej osób korzysta z wiadomości grupowych – z różnych powodów. Mogą dzięki temu wspólnie zaplanować wakacje z rodziną i przyjaciółmi czy podzielić się żartem z grupą znajomych. Co miesiąc 245 milionów ludzi nawiązuje połączenia wideo za pomocą Messengera. Od teraz w aplikacji mamy także możliwość grupowej wideorozmowy. Możemy czatować twarzą w twarz, na żywo, bez względu na to gdzie jesteśmy. Taka konwersacja sprawdzi się szczególnie w spontanicznych sytuacja, gdy wiadomość tekstowa to za mało. To najlepszy sposób, by podzielić się z grupą znajomych informacją o nowej pracy lub opowiedzieć im zabawną historię.

Korzystanie z grupowej konwersacji wideo jest bardzo proste. W tym samym czasie możemy zobaczyć twarze aż sześciu osób, a w czacie może wziąć udział aż 50 użytkowników – mogą oni słuchać rozmowy, tworzyć wiadomości głosowe, a także zobaczyć najaktywniejszych rozmówców, którzy w danej chwili mają coś do powiedzenia.

Korzystanie z nowych możliwości aplikacji jest możliwe po zaktualizowaniu jej do najnowszej wersji. Aby utworzyć nową wideo rozmowę należy wejść w istniejącą już konwersację i kliknąć w ikonę wideo u góry czatu. Spowoduje to rozpoczęcie konwersacji wideo, a wszyscy jej uczestnicy dostaną powiadomienie o jej starcie. Każdy użytkownik może do niej dołączyć w dowolnej chwili. Dodatkowo mogą oni dzwonić zarówno do kilku osób, jak i do wszystkich uczestników rozmowy. Co więcej, użytkownicy Messengera na iOS mogą korzystać także z funkcji nakładnych w czasie rzeczywistym masek 3D.

Aktualizacja aplikacji to ciekawe rozwiązanie – liczba osób w konwersacji jest znacznie większa niż w komunikatorach takich jak Skype czy Hangouts. Dlatego może okazać się ona przydatna na przykład przy składaniu świątecznych życzeń lub dogadywaniu szczegółów sylwestrowej imprezy.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail