X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter i Periscope gonią konkurencję i wprowadzają live video 360°

Twitter, tak jak inne portale, postanowił rozwijać format wideo. Dlatego też w serwisie pojawiła się funkcja live video 360° dzięki której zobaczymy relacje z wydarzeń czy koncertów w nowej, szerszej perspektywie.

Twitter i Periscope gonią konkurencję i wprowadzają live video 360°fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Twitter to specyficzny portal, którego forma jest trzymana w pewnych ryzach. Świadczy o tym chociażby limit 140 znaków. Ku zadowoleniu użytkowników, od września ubiegłego roku w limit ten nie są wliczane gify, zdjęcia, treści wideo oraz cytowane tweety. Dzięki temu mogą oni swobodnie dodawać do swoich postów treści multimedialne. Portal stawia zatem na rozwój formatu wideo i bierze przykład z Facebooka czy YouTube’a. Po za dostępną dotychczas możliwością Twitter automatycznej publikacji transmisji z Periscope i integracji z z aplikacją mobilną, kilka dni temu w serwisie pojawiło się live video 360 stopni.

Pierwszy video streaming 360° przeprowadził znany broadcaster, Alex Pettitt. Filmy sferyczne w serwisie oznaczone są plakietką “LIVE 360” i są interaktywne. Poruszając telefonem lub przesuwając ekran możemy zmienić punkt widzenia oraz w łatwy sposób obejrzeć wszystko co jest wokół przeprowadzającego transmisję. Na chwilę obecną oglądać live video 360° mogą wszyscy użytkownicy Twittera i Periscope’a, jednakże tylko wybrani partnerzy mogą rozpocząć własną transmisję. Warto także pamiętać, że do tworzenia filmów sferycznych potrzebna jest nam kamera 360°. Periscope jest docelowo zintegrowany z kamerką Insta360 Nano, jednakże możemy korzystać z innych gadżetów.

fot. medium.com

Nowa funkcja Twittera i Periscope’a pozwoli nam poczuć się niczym w pierwszym rzędzie na ważnym wydarzeniu czy koncercie. Będzie ona dostępna na szerszą skalę w nadchodzących tygodniach. Już teraz Periscope udostępnił listę oczekujących. Zapisując się na nią mamy gwarancję, że po pojawieniu się nowej możliwości otrzymamy powiadomienie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail