X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowość na Instagramie – udostępnimy nawet 10 zdjęć i filmów naraz

Koniec dylematów dotyczących wyboru idealnego zdjęcia lub wideo na Instagrama. Twórcy aplikacji zaprezentowali oficjalnie nową funkcję - od teraz dodamy w ramach jednego posta nawet 10 fotografii i filmów.

Nowość na Instagramie – udostępnimy nawet 10 zdjęć i filmów narazfot.YouTube

reklama


Na początku lutego pisaliśmy na temat doniesień o pojawieniu się nowej funkcji tworzenia albumów na Instagramie, czyli możliwości dodawania nawet 10 zdjęć do swojej galerii. Była ona dostępna jednak w wersji testowej, jedynie dla użytkowników Androida i w wielu przypadkach wiązała się niestety z zawieszeniem aplikacji. Dziś twórcy Instagrama oficjalnie poinformowali na swoim blogu o aktualizacji aplikacji. Już nigdy więcej nie będziemy musieli zastanawiać się nad wyborem idealnego zdjęcia lub filmu – w ramach jednego posta dodamy ich nawet 10.

Stworzenie galerii przebiega w podobny sposób jak stworzenie pojedynczego posta. Podczas ich dodawania zobaczymy nową ikonę . Każde ze zdjęć lub wideo może być edytowane osobno, co oznacza, że w zależności od preferencji wybierzemy dla poszczególnych multimediów różne filtry. Możliwe jest jednak także wybranie zbiorczego filtra dla wszystkich elementów posta. Przytrzymując dane zdjęcie przesuniemy je i ułożymy w dowolnej kolejności. Na chwilę obecną w taki sposób opublikujemy tylko kwadratowe zdjęcia i filmy. Aby je przyciąć należy dotknąć ekranu i wybrać odpowiednie położenie względem ramki. Możemy także dodać jedną lokalizacją i jeden podpis dla całego posta oraz oznaczyć znajomych na poszczególnych zdjęciach. Co ważne, po opublikowaniu wpisu z wieloma zdjęciami i filmami będzie mogli poprawić jego podpis lub lokalizację., ale nie zmienimy już kolejności, nie edytujemy ani nie usuniemy poszczególnych elementów oraz oznaczonych kont.

Wybrane do posta elementy pojawią się w formie karuzeli, a nasi obserwatorzy obejrzą je przesuwając obraz palcem. Zdjęcie lub wideo wybrane jako pierwsze będzie widoczny na profilu użytkownika. Pod postem pojawią się także niebieskie kropki, które pokażą nam ile zdjęć lub filmów zawiera poszczególny wpis. Możliwe jest także komentowanie i lajkowanie tego typu treści – interakcje będą jednak odbywać się zbiorczo, dla całego wpisu, a nie pojedynczych zdjęć lub filmów.

Instagram ma już 600 milionów użytkowników miesięcznie. Pierwsze posty w formie karuzeli pojawiły się w aplikacji w 2015 roku. W ubiegłym roku poszerzono je o możliwość dodania wideo. Dzięki najnowszej funkcji udostępnimy już nie 5, a 10 zdjęć lub filmów. Wprowadzenie tego typu rozwiązania wydaje się być korzystne dla zwiększenia zaangażowania użytkowników Instagrama – dodanie zdjęć z imprezy niespodzianki czy przepisu na ciasto, krok po kroku, będzie znacznie łatwiejsze i przejrzystsze. Mogą na tym skorzystać reklamodawcy oraz influencerzy, którzy w ramach jednego wpisu zamieszczą na przykład treści instruktażowe dla swoich widzów. Udogodnieniem jest także sposób przeglądania zdjęć. Obejrzenie fotorelacji z wyjazdu przyjaciela będzie jeszcze prostsze – przesuwając palcem przejrzymy udostępnione multimedia w jednym poście i nie będziemy musieli odszukiwać ich w newsfeedzie.

Nowa funkcja ma być dostępna w najbliższym czasie dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem iOS i Android. Część instagrammersów już teraz może się nią cieszyć. Aby z niej skorzystać należy zaktualizować aplikację do najnowszej możliwej wersji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail