X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

WhatsApp kolejnym klonem Snapchata?

WhatsApp świętuje ósme urodziny i prezentuje odświeżoną funkcję ustawiania Statusu. To kolejna zmiana w aplikacji będącej własnością Facebooka, która przypomina możliwości Snapchata.

WhatsApp kolejnym klonem Snapchata?fot. bank zdjęć shutterstock.com

WhatsApp to darmowa aplikacja, za pomocą której komunikuje się już ponad miliard ludzi, w 180 krajach na świecie. Została stworzona w 2008 roku przez Jana Kouma i Briana Actona, a w 2014 roku stała się własnością Facebooka. Początkowo miała ona umożliwić dzielenie się ze znajomymi tym, co u nas słychać. Rok po jej wdrożeniu dodano możliwość wysyłania wiadomości.

fot. blog.whatsapp.com

fot. blog.whatsapp.com

Obecnie komunikator wykorzystuje połączenie internetowe, dzięki czemu unikamy opłat za SMSy. Jak deklarują twórcy, od pewnego czasu podczas planowania prac nad aplikacją myśleli oni o ulepszeniu Statusu. Z okazji ósmych urodzin poinformowali oni o odświeżeniu tej funkcji. Dzięki aktualizacji możliwe jest udostępnianie zdjęć oraz filmów dla znajomych i kontaktów WhatsApp w łatwy i bezpieczny sposób. Szczególnie, że podobnie jak wiadomości, Statusy są szyfrowane.

Od teraz Statusy tekstowe będą mogły być zastąpione grafikami, gifami i filmami, które dodatkowo edytujemy i ozdobimy filtrami oraz naklejkami. Podobnie jak na Snapchacie, znikną one po upływie 24 godzin. Za pomocą Ustawień wybierzemy, kto może widzieć nasze Statusy, a kto nie będzie miał do nich dostępu. Jak czytamy na blogu aplikacji, ta nowa i wzbogacona funkcja pomoże nam z łatwością informować znajomych, którzy używają WhatsApp o tym, co u nas słychać.

Opis aktualizacji Statusu brzmi znajomo? Jej wprowadzenie nie pozostawia złudzeń – Facebook upodobania swoje produkty do aplikacji z duszkiem. Najpierw wprowadzono Stories na Instagramie, a potem sekcję Mój Dzień na Messengerze. Przyszedł czas na zmiany w WhatsApp. I niestety, prawdopodobnie nawet decyzja o zatrudnieniu eksperta ds. bezpieczeństwa, o którym pisaliśmy tydzień temu, nie uchroni Snapchata od powielania jego funkcji. Wydaje się, że kroki te podjęto zbyt późno.

Funkcja powinna być już dostępna dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS, Android oraz Windows Phone.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail