X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Reakcje na wiadomości i wzmianki o użytkownikach, czyli nowości w Messengerze

W Messengerze pojawiły się dwie nowe funkcje. Dzięki nim dodamy reakcję na wypowiedź uczestnika czatu i z łatwością przywołamy wybranego użytkownika konwersacji.

Reakcje na wiadomości i wzmianki o użytkownikach, czyli nowości w Messengerzefot. newsroom.fb.com

reklama


Do Messengera wprowadzono właśnie dwie nowe funkcje. Reakcje i wzmianki to nowe możliwości z jakich możemy skorzystać w komunikatorze. Testy reakcji rozpoczęto na początku marca – niektórzy użytkownicy już wtedy mogli odpowiedzieć na daną wiadomość jedną z siedmiu emotikon. Dostępne w aplikacji reakcje nie różnią się od tych, które znamy już z Facebooka. Ich dodanie odbywa się analogicznie jak w serwisie – należy przytrzymać wiadomość do której chcemy się ustosunkować i wybrać odpowiedź. Oprócz emoji podobnych do tych dostępnych pod postami na portalu jak uśmiech, smutek, wow czy złość, mamy także do dyspozycji miłość, kciuk w górę i kciuk w dół. W przypadku konwersacji grupowych, dla jednej wiadomości widoczne jest wiele reakcji. W dolnym rogu wiadomości pojawi się informacja jak oraz w jakiej ilości zareagowano na daną wypowiedź. Po kliknięciu w emoji zyskamy wgląd w to, w jaki sposób reagowano i którzy użytkownicy wykazali aktywność.

fot. newsroom.fb.com/

fot. newsroom.fb.com

Użytkownik do którego wypowiedzi się odnieśliśmy zostanie poinformowany o dodaniu reakcji za pomocą powiadomienia podobnego do tego o wiadomości w Messengerze. Dodano także możliwość wzmianek, za pomocą których przywołamy uczestnika czatu i zwrócimy jego uwagę. Aby to zrobić wystarczy rozpocząć wypowiedź od znaku @ i dodać imię i nazwisko lub pseudonim wybranego użytkownika. Osoba o której wspomnimy zostanie o tym powiadomiona.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Tym razem nowe funkcje wprowadzane przez Facebooka mają niewiele wspólnego ze Snapchatem, a przypominają nieco… Slacka, czyli narzędzie do komunikacji z zespole. Nowości w aplikacji pojawią się w ciagu kilku najbliższych dni i będą dostępne także na Workplace, czyli biznesowym odpowiedniku Facebooka umożliwiającym wewnętrzną komunikację firmową. Aby skorzystać z nich skorzystać należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail