X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook zaprezentował grupowe płatności w Messengerze

Światowy gigant ogłosił dziś nowość w Messengerze, w ramach której użytkownicy aplikacji przeleją środki w obrębie grup. Jak dokładniej działa ta funkcja i kto może z niej skorzystać?

Facebook zaprezentował grupowe płatności w Messengerzefot. newsroom.fb.com

Messenger to aplikacja która w Polsce swoją popularnością przerosła samego Facebooka. Jak wynika z badań Gemius, w grudniu ubiegłego roku z komunikatora skorzystało 10,9 miliona użytkowników, natomiast z aplikacji portalu społecznościowego 9,4 miliona osób. Dziś ogłoszono nową możliwość płatności grupowych w Messengerze. Od teraz za pomocą urządzeń z systemem Android oraz z poziomu komputera możemy wysyłać i odbierać pieniądze pomiędzy wieloma osobami. Niezależnie od tego, czy podzielimy rachunek z restauracji czy kwotę prezentu dla przyjaciela, wystarczy wejść w istniejącą już konwersację grupową lub utworzyć nową i rozpocząć przelewanie środków.

Klikając w ikonę z plusem w lewym rogu konwersacji wyświetlimy funkcje rozmowy i zobaczymy ikonę płatności . Następnie należy wpisać kwotę oraz to, do kogo chcemy wysłać pieniądze (Zapłać) lub kogo o nie poprosić (Poproś). Możemy wybrać jedną osobę lub kilku członków grupy.

Aby ułatwić śledzenie przebiegu płatności, w rozmowie będą pojawiały się komunikaty. W dowolnym momencie wyświetlimy szczegółowe informacje o żądaniach płatności, dzięki czemu koordynowanie grupowych składek będzie jeszcze łatwiejsze. Wszyscy uczestnicy konwersacji grupowej zobaczą wysłaną lub odebraną kwotę. Nie musimy pamiętać hasła i informacji o karcie debetowej, a sama usługa jest całkowicie bezpłatna. Płatności za pomocą Messengera są obecnie dostępne w Stanach Zjednoczonych, ale podobnie jak w przypadku innych nowości od światowego giganta, możemy spodziewać się jej wkrótce w kolejnych krajach.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail