X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 000 telefonów na “farmie lajków” w Chinach

Jedna z niewielkich firm w Chinach, używa ponad 10 000 fałszywych telefonów, aby zwiększyć ocenę produktów. „Farma lajków” zarabia dziesiątki tysięcy funtów wpływając na oceny aplikacji i kupując konta w social mediach.

reklama


Taką formę cyfrowej manipulacji sfilmował jeden z rosyjskich reporterów. Widać na nim około 10 000 różnego rodzaju modeli telefonów, połączonych z portalami społecznościowymi. Jak twierdzą eksperci, tego rodzaju działania nasiliły się w ostatnim czasie w szczególności na terenie Chin oraz Rosji. Niestety ich wpływ na całym świecie jest odczuwalny. Warto podkreślić, że oszustwa te dotyczą nie tylko fałszywych polubień oraz zawyżania ocen, ale również kupowania kont w social mediach.

Farmy kliknięć stały się ostatnio popularnym sposobem reklamowym. Na początku tego roku naukowcy z USC i Indiana University odkryli, że aż 15 procent kont na Twitterze może być fałszywych. Zważając na fakt, że portal ma obecnie 319 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, to aż 48 milionów fak’owych kont.

fot.youtube

fot.youtube

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail