X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Instagram jeszcze bardziej jak Snapchat – filtry na twarz w aplikacji

Funkcja, którą Snapchat podbił serca swoich użytkowników od dziś jest dostępna także na Instagramie. Zabawne filtry na twarz pojawiły się w aplikacji. Jakie nowości jeszcze zaprezentowano?

Instagram jeszcze bardziej jak Snapchat – filtry na twarz w aplikacjifot. instagram-press.com

Facebook, który w 2012 roku wykupił Instagrama, niejednokrotnie w rozwoju swoich produktów inspirował się Snapchatem. Wprowadzenie sekcji Stories początkowo do Instagrama, a później także do samego portalu, było odbierane sceptycznie ze względu na podobieństwo do aplikacji z duszkiem. Z czasem liczba jego użytkowników na Instagramie imponująco wzrosła i wielu z nich pozostawiło Snapchata, by korzystać z sekcji w fotograficznym serwisie społecznościowym. Być może dlatego firma zdecydowała się przenieść kolejną ważną funkcję, którą doskonale znamy do swojej aplikacji.

Instagram poinformował dziś o wprowadzeniu filtrów na twarz, które zamienią nasze selfie w coś zabawnego. Jak czytamy w opublikowanym na blogu komunikacie deklarują twórcy aplikacji, bez względu na to, czy siedzimy na kanapie, czy jesteśmy na imprezie, filtry pomogą nam wyrazić siebie i w zabawny sposób komunikować się z przyjaciółmi. Przy wykonywaniu zdjęcia przednim lub tylnym aparatem w sekcji Stories, a także robiąc Boomerang, zobaczymy ikonę z buźką, której kliknięcie spowoduje pojawienie się ośmiu filtrów m.in koali, kujona, króliczka czy motywu z korony. Ich działanie łudząco przypomina Snapchata, szczególnie, że w przypadku niektórych otworzenie ust powoduje pojawienie się wokół nas animacji.

fot. instagram-press.com/

fot. instagram-press.com/

Przy tej okazji poinformowano także o kilku innych funkcjach. Jedną z nich dotyczy aparatu i umożliwia przewijanie nagranych filmów do tyłu. Nowy format pojawił się w oknie kamery obok Boomerangu i wykonywania zdjęć bez użycia rąk. Wedle twórców może być on przydatny na przykład do ukazywania w zabawny sposób wody w fontannie czy sprzeciwianiu się prawom fizyki na nagraniach.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Inną nowością są naklejki z hashtagami w Stories. Aby dodać je do naszych treści wystarczy kliknąć ikonę naklejki i wybrać biały prostokąt, na którym pojawi się nasze słowo kluczowe. Aplikacja podpowiada nam inne tagi powiązane z wybraną frazą, ale, co ważne, do jednego zdjęcia możemy dodać tylko jeden hashtag. Oglądający Stories będą mogli w niego kliknąć i zobaczyć wszystkie zdjęcia i wideo oznaczone w taki sposób.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Ostatnią nową funkcją jest gumka w narzędziach do rysowania, która pozwala na usunięcie narysowanych elementów ze zdjęcia. W ten sposób możemy zrobić na przykład zrobić własny filtr – wypełnić zdjęcie lub film kolorem i odsłaniać jego części za pomocą tego narzędzia.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Aktualizacje są dostępne dla aplikacji w wersji 10.21 w AppStore dla iOS i Google Play dla Android.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail