X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Nowość na Snapchacie – tworzenie niestandardowych Stories

Snapchat zaprezentował nową możliwość tworzenia Stories, która idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów lub wydarzeń. Od teraz dodawanie zdjęć i wideo oraz udostępnianie materiałów wspólnie ze znajomymi będzie jeszcze łatwiejsze.

Nowość na Snapchacie – tworzenie niestandardowych Storiesfot.YouTube

Snapchat, który od dłuższego czasu mierzy się z przekładaniem jego funkcji na inne serwisy społecznościowe, poinformował dziś o wprowadzeniu nowej możliwości w aplikacji. Od teraz stworzymy niestandardowe Stories, o dowolnej treści, wraz z dowolnym znajomym, a nawet dla dowolnej lokalizacji. Wedle twórców aplikacji, to idealna forma do tworzenia materiałów na wycieczce, wyjazdach ze znajomymi czy urodzinach, gdy chcemy wraz z innymi znajomymi zebrać w jednym miejscu wspomnienia z danych wydarzeń i momentów w naszym życiu.

fot. screen Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Aby dodać Stories w nowej, nietypowej formie mamy dwie możliwości. Pierwsza z nich to zrobienie zdjęcia lub wideo i wybranie przy kroku „Wyślij do” możliwości „Utwórz Story” . W ten sposób utworzone przez nas multimedium zostanie dodane do nowej historii. Druga opcja to kliknięce w ikonę z plusikiem w sekcji „Stories”, co spowoduje pojawienie się okna do nadania nazwy oraz wybrania spośród naszych znajomych kto może dodawać treści, kto może je oglądać oraz czy ograniczamy je lokalizacyjnie. Jeśli nikt nie dołączy do naszych materiałów, nasze Stories zniknie po upływie 24 godzin. Co ważne, taka „historia” nie będzie miała powiązana z ogólną sekcją My Story, gdzie treści udostępniają wszyscy, których obserwujemy i tylko jej twórca będzie mógł zapisać ją w całości na swoim telefonie.

snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Wydaje się, że nowa funkcja w aplikacji z duszkiem to bardzo ciekawe rozwiązanie na czas wakacji, szczególnie tych w grupie znajomych, gdy chcemy w jednym miejscu wspólnie zgromadzić nasze wspomnienia lub podzielić się nimi z wybranymi użytkownikami. Jest to także dobry sposób na zmniejszenie liczby powiadomień i ograniczenie spamowania treściami naszych znajomych, którzy z jakiegoś powodu nie mogli wybrać się z nami na koncert czy imprezę. Aby skorzystać z funkcji należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. 

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail