X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Giganci walczą z ekstremistami w internecie

Największe firmy i portale społecznościowe łączą siły przeciw działaniom terrorystów. Facebook, Twitter, Microsoft i YouTube chcą stworzyć Globalne Forum Internetowe Przeciwko Terroryzmowi. Jest to odpowiedź na wciąż rosnące zagrożenie ze strony organizacji terrorystycznych.

Giganci walczą z ekstremistami w interneciefot. bank zdjęć .shutterstok.com

Inicjatywa stworzonego przez największych gigantów Globalnego Forum Internetowego Przeciwko Terroryzmowi jest bardzo podobna do działającego przy Unii Europejskiej programu Trusted Flagger. Daje ponadto szerokie możliwości walki z terrorystami w sieci. Jego celem jest wykrywanie przez ekspertów groźnych materiałów wideo, wśród tych umieszczanych na YouTube. Forum współpracuje także z przedstawicielami rządów państw należących do grupy G7 oraz Rady Europejskiej. Dzięki temu wszelkie wprowadzone działania będą jeszcze bardziej efektywne. Eksperci skupią się przede wszystkim na udoskonalaniu mechanizmów wykrywania i usuwania treści, które mogą być uznawane jako groźne, przygotowywaniu opracowań i raportów dotyczących walki z terroryzmem oraz ekstremistami, a także na współpracy z ekspertami, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Będą to między innymi przedstawiciele instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, a także uczelni wyższych. W tym celu zawarto porozumienie z Komitetem Antyterrorystycznym ONZ oraz fundacją ICT4Peace walczącą z terroryzmem na świecie.

Zadania Globalnego Forum Internetowego Przeciwko Terroryzmowi

Głównym zadaniem Forum będzie wpieranie mniejszych firm technologicznych oraz rozpowszechnianie dobrych praktyk w przestrzeni internetu. Stworzone zostaną także nowe mechanizmy, które pozwolą jeszcze skuteczniej wykrywać groźne treści. Zostanie również wykorzystane uczenie maszynowe, które będzie wychwytywało podejrzane materiały pojawiające się w sieci. Ponadto już w grudniu 2016 te same firmy ogłosiły utworzenie wspólnej bazy danych branżowych. Poprzez dzielenie się hasłami, grupa potrafi skuteczniej identyfikować konta zakładane przez terrorystów bez konieczności samodzielnego wykonywania wszystkich działań. Dzięki wzajemnym zależnościom, materiał, który zostanie oznaczony i usunięty z jednej platformy może zostać również automatycznie odłączony od innych.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail