X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Reklamy z przyciskiem CTA w Instagram Stories

Nowość w sekcji Instagram Stories - od teraz reklamodawcy mają możliwość dodania przycisków Call To Action do swoich treści. Do jakich działań mogą oni zachęcić użytkowników?

Reklamy z przyciskiem CTA w Instagram Storiesfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Wprowdzona w sierpniu ubiegłego roku przez Instagrama sekcja Stories obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Wedle danych z konńca kwietnia, ze znikających historii na Instagramie korzysta już ponad 200 milionów aktywnych użytkowników, czyli więcej niż na Snapchacie, gdzie mówi się o około 170 milionach korzystających z funkcji każdego dnia. Na fali popularności w styczniu tego roku uruchomiono możliwość reklamowania tam produktów.

Dotąd reklamy na Instagram Stories umożliwiały głównie dotarcie do szerokich grup odbiorców za pomocą zaprezentowanych treści. Aktualnie pozwalają także na bezpośrednie podjęcie działań. Jak infomował w maju portal Ad Age, Instagram przeprowadzał testy reklam w sekcji Instagram Stories, które umożliwiały bezpośrednie reakcje Dziennikarze portalu zauważyli wówczas, że na Instagramie pojawiła się reklama firmy SumUp oferującej płatności elektroniczne, która umożliwiała przekierowanie do bezpośredniej rejestracji w serwisie. Twórcy aplikacji potwierdzili wtedy, że testują reklamy typu direct response, ale nie zdradzili, którzy reklamodawcy mają szansę prezentowania w taki sposób treści. Dotychczas dostępna była już opcja reklam z CTA “Dowiedz się więcej”, która przekierowywała na stronę, jak widać w przypadku L’Oreal’a. Teraz pojawiły się jednak bardziej bezpośrednie formy reakcji, co widać na przykładzie Garden space pozwalającego na bezpośrednie zainstalowanie aplikacji dzięki opcji “Zainstaluj teraz”.

fot. screen z Instagram Stories

fot. screen z Instagram Stories

Wedle informacji portalu WERSM, reklamodawcy mają możliwość skorzystania z 12 nowych wariantów CTA: Aplikuj teraz, Zarezerwuj teraz, Skontaktuj się z nami, Wesprzyj teraz, Pobierz teraz, Dowiedz się więcej, Wyślij wiadomość, Wyśli prośbę, Zamów, Kup teraz, Zarejestruj się, Zobacz więcej. Reklamy z CTA są dostępne za pośrednictwem Menedżera Reklam Facebooka, Power Editora, a także poprzez API Facebooka. W ramach nowego formatu możliwe jest wykorzystanie zarówno zdjęć pionowych, jak i 15-sekundowych filmów wideo. 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail