X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Snapchat z możliwością tworzenia geofiltrów bezpośrednio w aplikacji

Użytkownicy Snapchata dotąd mieli możliwość tworzenia filtrów dostosowanych do lokalizacji za pomocą serwisu lub programów. Od teraz jest to znacznie prostsze, gdyż poinformowano o opcji tworzenia geofiltrów na żądanie bezpośrednio w aplikacji.

Snapchat z możliwością tworzenia geofiltrów bezpośrednio w aplikacjifot. bank zdjęć shutterstock.com

W ostatnim czasie twórcy Snapchata nie próżnują. Niedawno pisaliśmy o Snap Mapach, a kilka dni temu pisaliśmy o podwodnej wersji  okularów Sepectacles, które są obecnie w fazie testów. Pojawiły się wówczas głosy, że twórcy aplikacji, która traci użytkowników na rzecz Instagram Stories, poszukują dla niej ostatniej deski ratunku. To jednak nie jedyne nowości od Snapa. Każdego dnia w ramach aplikacji wykorzystywane są dziesiątki tysięcy filtrów z wesel, imprez, urodzin czy wakacji. Po raz pierwszy udostępniono taką możliwość w lutym 2016 roku. Dlatego wychodząc na przeciw użytkownikom poinformowano oficjalnie, o wprowadzeniu możliwości tworzenia filtrów na żądanie bezpośrednio w aplikacji. Dotąd stworzenie filtra było możliwe za pomocą studio lub programów, a nowa funkcja znajduje się w Ustawieniach.

fot. snap.com

fot. snap.com

Możliwe jest wybranie motywu dla filtra oraz dodanie tekstu, Bitmoji czy też naklejek. Po stworzeniu filtra konieczne jest zakreślenie lokalizacji, dla której ma być wyświetlany oraz określenie czasu, w jakim ma się pojawiać. Może być dostępny od godziny po tydzień i dłużej. Geofiltry mogą pokrywać całe wydarzenie, lub też jego część. Po finalizacji kreacji niezbędne jest zaakceptowanie filtra przez Snapchata, co skutkuje otrzymaniem powiadomienia. Ceny rozpoczynają się od 5,99$, czyli około 21 złotych.

fot. snap.com

fot. snap.com

Obecnie z tej możliwości mogą skorzystać jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, z urządzeniami z systemem iOS i Android, ale jak zapowiadają twórcy Snapchata, wkrótce może pojawić się też w innych regionach. Możemy więc spodziewać się, że za jakiś czas taka funkcja trafi do Polski, choć wciąż możliwości reklamowe i inne bardziej zaawansowane funkcje nie są u nas rozwinięte.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail