X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tysiące poufnych danych z serwisu docer.pl w sieci!

Tysiące plików z hasłami do kont bankowych i serwisów erotycznych, zeznaniami podatkowymi, pozwami rozwodowymi oraz innymi danymi wrażliwymi z serwisu docer.pl jest dostępnych publicznie. Sprawdź, czy Twoje pliki są bezpieczne!

Tysiące poufnych danych z serwisu docer.pl w sieci!fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Kilka godzin temu na stronie Wykop.pl pojawiła się informacja o publicznym wglądzie do olbrzymiej ilości danych z serwisu umożliwiającego wgrywanie dokumentów i udostępnianie ich innym użytkownikom. Na stronie docer.pl widoczne są tysiące plików zawierających dane wrażliwe takie jak hasła do kont w banku i mediów społecznościowych, zeznania podatkowe, umowy, bilety, pozwy rozwodowe, CV, akty kupna i sprzedaży, wyniki badań lekarskich, a nawet skany dowodów osobistych. Przeciętny internauta może mieć wgląd do informacji, które pod żadnym pozorem nie powinny być udostępnione osobom trzecim, gdyż są zagrożeniem dla naszej prywatności, a ich wykorzystanie może sprawić nam wiele kłopotów, także finansowych.

Jeżeli kiedykolwiek logowałeś się do serwisu docer.pl sprawdź, czy Twoje dane są bezpieczne! Aby zgłosić naruszenie możesz skorzystać z formularza. Tego typu sytuacje powinny uczyć nas, że nie wszystkie dane powinny znaleźć się w internecie, a jeśli zależy nam, aby mieć je w wirtualnej przestrzeni, warto znaleźć jak najbardziej bezpieczne miejsce.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail