X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook łączy w jedno Menedżera reklam i Power Editora

Kilka dni temu Facebook ogłosił ważną wiadomość dla wszystkich uruchamiających reklamy w serwisie. W najbliższym czasie Menedżer reklam oraz Power Editor zostaną połączone.

Facebook łączy w jedno Menedżera reklam i Power Editorafot. bank zdjęć shutterstock.com

Większość osób zajmujących się działaniami reklamowymi na Facebooku nie wykorzystywało w pełni wszystkich dostępnych funkcje i możliwości obu narzędzi. Ze względu na różne preferencje, poziomy zaawansowania czy potrzeby mogli dotąd korzystać z Menedżera Reklam lub Power Editora. Jednak od teraz nie będą musieli stawać już przed wyborem, które narzędzie jest lepsze, gdyż jak czytamy na Facebook Business, wkrótce staną się one jednym. Facebook ogłosił połączenia dwóch narzędzi do tworzenia, edytowania oraz optymalizowania kampanii reklamowych. Już wkrótce zawierający wiele funkcji Power Editor oraz łatwy w obsłudze i przyjazny użytkownikom Menedżer reklam zostaną połączone.

Takie rozwiązanie da reklamodawcom wiele możliwości w jednym miejscu, ale tym samym zmusi ich do korzystania z funkcji obu narzędzi. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, począwszy od tego tygodnia użytkownicy będą mogli obserwować aktualizacje interfejsu Menedżera, co pozwoli na zapoznanie się z wszystkimi dostępnymi opcjami. Zachowana zostanie także możliwość tworzenia projektów roboczych charakterystyczna la Power Editora, jednakże reklamodawcy będą musieli akceptować i publikować każdą modyfikację. Opuszczenia narzędzia bez uprzedniego zapisania zmian będzie wiązało się z przypomnieniem i zaproszeniem do sprawdzenia i opublikowania zmian.

Facebook deklaruje, że skupienie narzędzi w jedno zwiększy skuteczność reklamodawców, usprawni raportowanie oraz zwiększy możliwości dostosowywania kampanii.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail