X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje możliwość dodawania kolorowych komentarzy

Od pewnego czasu Facebook pozwala na dodawanie kolorowego tła postów. Już wkrótce podobne możliwość mogą zyskać komentarze, gdyż obecnie trwają testy gradientów dla treści umieszczanych pod statusami.

Facebook testuje możliwość dodawania kolorowych komentarzyfot. twitter.com/TheNextWeb

reklama


W grudniu ubiegłego roku Facebook wprowadził możliwość dodawania kolorowego tła dla statusów. Pozwoliło to użytkownikom na wyróżnianie swoich treści w Aktualnościach i przyciągnięcie uwagi odbiorców. Początkowo z funkcji w wersji mobilnej mogli skorzystać wyłącznie posiadacze urządzeń z systemem Android, z czasem jednak użytkownicy systemu iOS oraz korzystający portalu w wersji deskoptowej także zyskali taką możliwość. To jednak nie koniec wprowadzania kolorowych treści na portalu – wygląda na to, że już wkrótce możemy spodziewać się kolorowych komentarzy.

Facebook wprowadził właśnie do portalu kilka zmian w wyglądzie – użytkownicy mogą zaobserwować, że zarówno ikony ze zdjęciami użytkowników, jak i komentarze stały się bardziej zaokrąglone. To jednak nie koniec zmian w serwisie. Jak zaważył Matt Navara z The Next Web, na Facebooku pojawiła się możliwość dodawania kolorowego tła w komentarzach. Funkcja widoczna jest dla wybranej grupy użytkowników, wyłącznie w wersji mobilnej. Podobnie jak w przypadku kolorowych postów możliwe jest wybranie jednego z dostępnych gradientów. 

Facebook potwierdził portalowi TNW trwające testy, argumentując, że portal nieustannie poszukuje nowych sposobów na łączenie ludzi i ich konwersacje. Przypuszcza się, że taki krok ma także zachęcić użytkowników do częstszego komentowania wpisów oraz daje większą możliwość wyróżnienia się wśród setek innych komentarzy.

  • Boję się tej funkcji… boję się, że z Facebooka będzie niedługo lunapark. O wiele ważniejszą byłaby funkcja pogrubiania i kursywy w statusach, ale nie wiem, czy się doczekamy…

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail