X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Wkrótce w szybki sposób sprawdzisz, czy dana osoba obserwuje Cię na Instagramie

Jak w łatwy sposób sprawdzić, kto obserwuje nas na Instagramie? Już wkrótce korzystający z aplikacji mogą spodziewać się nowej funkcji, w ramach której na profilu danej osoby pojawi się informacja, czy jest ona naszym obserwatorem.

Wkrótce w szybki sposób sprawdzisz, czy dana osoba obserwuje Cię na Instagramiefot. bank zdjęć pexels.com

Osoby żywo zainteresowane tym, kto obserwuje ich profil na Instagramie ucieszą się na wieść o trwających obecnie testach Twórcy aplikacji sprawdzają aktualnie funkcję, która umożliwiałaby wyświetlanie na profilu użytkownika, obserwującego nasze konto informacji o tym. W ten sposób moglibyśmy bezpośrednio sprawdzić, czy wybrany posiadacz konta jest naszym obserwatorem, czy też nie. Jak donoszą zagraniczne media, niektórzy użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą obecnie zobaczyć na profilach znajomych informację „follow you”.

Korzystający z Instagrama przez długi czas wyczekiwali tej jakże prostej funkcji. Osoby, które mają możliwość jej testowania z dużym entuzjazmem dzielą się informacjami o jej wprowadzeniu. Dotąd możliwe było jedynie odnajdowanie interesujących nas profili wśród „Obserwujących”, jednakże gdyby funkcja została oficjalnie wprowadzona, pozyskalibyśmy taką wiedzę znacznie szybciej.

Wdrożenie takiej opcji pozwoliłoby na sprawdzenie, kto obserwuje nasze konto, ale i dało informacje na temat tego, kto przestał to robić. Rozpoczęcie obserwowania danej osoby wiąże się z powiadomieniem, a więc w przypadku usunięcia, przywrócenie jej na listę obserwowanych w sposób dyskretny jest niemożliwe. Najprawdopodobniej nie wszyscy użytkownicy będą zadowoleni z tegoż aspektu nowej funkcji, szczególnie, jeśli zdarza im się ukradkiem usuwać z obserwowanych znajomych, jednakże w ogólnym rozrachunku wprowadzenie takich informacji na profilu byłoby sporym ułatwieniem dla aktywnych instagramowiczów.

Dotąd takie rozwiązanie mogliśmy znaleźć na przykład na Twitterze, lecz w przypadku serwisu mamy możliwość wyciszenia znajomych i zaprzestania obserwowania ich aktywności bez informowania ich o tym. Twórcy Instagrama w rozmowie z Mashable w wymijający sposób odnieśli się do doniesień wskazując, że zawsze testują możliwości ulepszenia doświadczeń użytkowników. Nie znamy więc szczegółów ani potencjalnej daty jej uruchomienia, ale możemy spodziewać się, że wkrótce to nastąpi.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail