X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook ze Stories dla grup i wydarzeń

Facebook coraz poważniej traktuje sekcję Stories i rozszerza pole jej wykorzystania. Już wkrótce możliwe będzie tworzenie wspólnych relacji przez uczestników wydarzeń oraz członków grup na portalu.

Facebook ze Stories dla grup i wydarzeńfot.YouTube

reklama


Facebook dostrzega ogromny potencjał funkcji Stories oraz to, jak chętnie z owej funkcji na Instagramie korzystają użytkownicy. Z racji tego jakiś czas temu pojawiła się ona na portalu, a miesiąc temu poinformowano, że relacje będą dostępne także na Stron. To jednak nie koniec kolejnych sposobów wykorzystania tej sekcji, bowiem serwis postanowił umożliwić tworzenie relacji także grupom oraz wydarzeniom. 

Jak informuje WeRSM, zainteresowani wydarzeniami oraz uczestnicy grup będą mogli odtawarzać wspólnie tworzone historie. Użytkownicy będą mogli dodawać swoje materiały w ramach jednej relacji, jednak konieczna będzie ich akceptacja przez administratora. W zależności od ustawień, mogą one pozostać w różnym stopniu prywatne.

Stories z różnych perspektyw

Wygląda na to, że twórcy portalu są zdeterminowani do tego, aby uczynić Stories jedną z istotniejszych funkcji na Facebooku. Wedle Connora Hayesa, Product Manager Facebooka, wprowadzenie funkcji także dla grup i wydarzeń możliwość opowiedzenia historii z wielu perspektyw. Portal ma także nadzieję, że dzięki temu zwiększy zaangażowanie użytkowników oraz pozwoli na wniesienie własnego wkładu osobom zainteresowanym społecznościami lub eventami.

Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie interesujące w przypadku takich wydarzeń jak przyjęcia, wesela, spotkania ze znajomymi czy inne okoliczności, w ramach których w jednym miejscu znajduje się kilka osób zainteresowanych tym samym tematem.

Kolejny klon Snapchata?

Podobną funkcję znajdziemy na Snapchat – pozwala on na stworzenie wątku grupowego i dodawania w ramach niego zdjęć lub filmów. Wydaje się jednak, że facebookowa nowość da nieco większe pole do popisu, gdyż portal pozwala na skupianie w ramach mniejszych społeczności m.in. zainteresowanych konkretną tematyką, dzielących to samo hobby, wykonujących te same zawody czy mieszkających w podobnych okolicach.

Ponadto warto wiedzieć, że Messenger Day oraz Stories zostaną zsynchronizowane, a możliwość wysyłania wiadomości bezpośredniej w odpowiedzi na Stories przeniesie nas bezpośrednio do Messengera.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail