X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak działają płatności przez Messengera?

Płatności przez Messengera dostępne już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w Europie. Już wkrótce skorzystają z nich mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Jak dokonać takiej transakcji i czy jest ona bezpieczna?

Jak działają płatności przez Messengera?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Z Messengera, czyli komunikatora Facebooka, wedle danych z kwietnia tego roku korzysta już ponad 1,2 miliarda osób miesięcznie. Dwa lata temu Facebook wprowadził do niego możliwość płatności w Stanach Zjednoczonych. W najbliższych tygodniach ułatwi on dokonywanie przelewów także mieszkańcom Wielkiej Brytanii, co może być sygnałem międzynarodowej ekspansji.

Jak dokonać płatności?

Użytkownicy Messengera będą mogli wysyłać sobie pieniądze i odbierać je od swoich znajomych. Po wybraniu ikony z “$” w konwersacji, przy pierwszej transakcji konieczne będzie skonfigurowanie konta płatności i dodanie swojej karty debetowej do aplikacji. W dalszym etapie należy wskazać kwotę i potwierdzić płatność. Największa możliwa kwota jednorazowej transakcji wyniesie 2,5 tysiąca funtów, a w ciągu 30 dni możliwe będzie przekazanie maksymalnie 10 tysięcy funtów.

Transakcje za pomocą komunikatora realizowane są natychmiastowo, maksymalnie do trzech dni roboczych. W przypadku, gdy nasz znajomy, któremu chcemy zwrócić pieniądze nie skonfigurował swojego konta na rzecz Messengera, zostanie on poproszony o podanie danych swojej karty, aby otrzymać na nią wpłatę. Co ważne, portal nie pobiera dodatkowych opłat za tę usługę.

Bezpieczeństwo

Dzięki Messenger Pay za pomocą kilku kliknięć możliwe jest przelanie pieniędzy znajomemu za bilety do kina czy wspólny obiad. Twórcy komunikatora twierdzą, że wszelkie informacje na temat karty są szyfrowane i chronione na poziomie banku. Deklaruje także, że specjaliści podejmują kolejne kroki w celu poprawy bezpieczeństwa.

Podobny model działania oferuje chiński komunikator WeChat, z którego korzysta 899,3 milionów aktywnych użytkowników. Umożliwia ona uiszczanie płatności w sklepie, kinie, restauracji, taksówce, a nawet za media. Przedstawiciel Facebooka, David Marcus, twierdzi jednak, że osiągnięcie takiej skali zajmie firmie jeszcze sporo czasu i zaznacza on, że obecnie niemożliwe jest, aby rozwiązanie to zostało wdrożone w całej Europie jednocześnie. Nie wiadomo więc, czy i kiedy możemy wyczekiwać go w Polsce.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail