X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Marketplace już w Polsce. Jak kupować lub sprzedawać przedmioty za pomocą Facebooka?

Usługa Marketplace od Facebooka dostępna także w Polsce. Od dziś użytkownicy portalu mogą sprzedawać lub kupować przedmioty za pomocą portalu społecznościowego. Jak to zrobić?

Marketplace już w Polsce. Jak kupować lub sprzedawać przedmioty za pomocą Facebooka?fot. bank zdjęć shutterstock.com

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że Facebook umożliwi użytkownikom sprzedaż i kupno przedmiotów. Jak można było się spodziewać, pierwotnie z owej funkcji mogli korzystać jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jednak jak poinformowano, portal udostępnił usługę Marketplace osobom korzystającym z serwisu w Polsce. Od dziś za pośrednictwem Facebooka mogą oni lokalnie odkrywać, kupować i sprzedawać przedmioty.

Jak skorzystać z nowej usługi?

Aby zacząć korzystać z Marketplace wystarczy kliknąć na ikonę sklepu w menu na Facebooku. Platforma wyświetli listę przedmiotów, które osoby w pobliżu wystawiły na sprzedaż. By wyszukać konkretny przedmiot, można skorzystać z wyszukiwarki lub z filtrów wg lokalizacji, kategorii i ceny. Dzięki narzędziu lokalizacyjnemu można zmienić region wyszukiwania lub wybrać zupełnie inne miasto.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Gdy znajdziemy coś interesującego można kliknąć w ofertę, by zobaczyć więcej szczegółów na temat produktu, a także imię i zdjęcie sprzedającego wraz z miastem, w którym mieszka. Można sprawdzić kiedy sprzedający dołączył do Facebooka oraz czy mamy wspólnych znajomych.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Następnie wystarczy napisać prywatną wiadomość do sprzedającego, by zgłosić chęć zakupu i ustalić szczegóły. 

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Sprzedaż za pomocą Marketplace

Także sprzedawanie przedmiotów na platformie Marketplace jest bardzo łatwe. Wystarczy:

  1. Zrobić zdjęcie produktu;
  2. Wpisać jego nazwę, opis i cenę;
  3. Potwierdzić lokację, wybrać kategorię i opublikować ogłoszenie.
fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Wcześniej sprzedawanie przedmiotów na Facebooku odbywało się często za pośrednictwem grup. Grupy kupna i sprzedaży są każdego miesiąca odwiedzane przez ponad 550 milionów ludzi na całym świecie – od małych grup osiedlowych, po wyspecjalizowane grupy dla kolekcjonerów.

Marketplace umożliwia stworzenie jednej przestrzeni do handlu dla całej społeczności Facebooka. Umożliwia również śledzenie wszystkich zakupów zrobionych za pośrednictwem Marketplace, przechowując zapisane produkty, przedmioty, które wystawaliśmy na sprzedaż oraz rozmowy z innymi użytkownikami platformy.

Polska jest już kolejnym krajem w którym rusza Marketplace – jest już dostępny w 27 krajach na świecie, w tym 19 w Europie. Czy stanie się konkurencją dla serwisów takich jak OLX czy Gumtree? Przekonamy się wkrótce.

Źródło: informacja prasowa

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail