X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook zweryfikuje Twoją tożsamość prosząc o selfie

Światowy gigant z nową metodą weryfikacji? Portal testuje sprawdzanie tożsamości użytkowników za pomocą prośby o załadowanie zdjęcia, na którym wyraźnie widoczna jest ich twarz.

Facebook zweryfikuje Twoją tożsamość prosząc o selfiefot. bank zdjęć shutterstock.com

Na pewno każdy z nas miał już do czynienia z weryfikacją CAPTCHA na Facebooku. Konieczne było wówczas wskazanie odpowiednich pól na obrazku lub przepisanie ciągu liter i liczb. Wydaje się jednak, że już dostępne sposoby weryfikacji zostały rozszerzone, bowiem, aby sprawdzić, czy nie jesteśmy botem lub ktoś nie korzysta z naszego konta portal prosi użytkowników o… selfie. Nowy, automatyczny sposób został dostrzeżony przez użytkowników Facebooka, który poinformowali o nim za pomocą zrzutów ekranu m.in. na Twitterze. Jak z nich wynika, w celu weryfikacji konieczne jest przesłanie naszego zdjęcia, na którym widoczna jest twarz. Po weryfikacji zdjęcie zostanie trwale usunięte z serwerów portalu.

Weryfikacyjne selfie

Rzecznik prasowy Facebooka przekazał przedstawicielowi WIRED, że testy weryfikacji zdjęciowej mają pomóc w wychwytywaniu podejrzanych aktywności i działań, takich jak zakładanie kont, wysyłanie zapytań do przyjaciół czy konfigurowania płatności za reklamy. Celem procesu jest sprawdzenie, czy nasze konto jest autentyczne. Firma odmówiła jednak udostępniania szczegółów tej metody, aby uniknąć manipulowania systemem. Wygląda także na to, że obecnie niewielka część użytkowników portalu ma z nim do czynienia.

Ponowne wykorzystanie zdjęć

Jak wspomina WIRED, jest to już drugi sposób wykorzystywania zdjęć na portalu w ciągu ostatnich tygodni – niedawno informowaliśmy, że Facebook poprosi użytkowników o ich nagie zdjęcia, aby uchronić nas przed revenge porn i rozprzestrzenianiem nieodpowiednich treści. I choć rozwiązanie to byłoby dobrowolne, a zdjęcia byłyby usuwane z serwerów, wydaje się on nieco kontrowersyjny.

Przy okazji sposobu weryfikacji użytkownicy także poddają pomysł z użyciem zdjęć pod wątpliwość ze względu na jeden warunek – jak w ten sposób portal zweryfikuje tych, którzy nie publikują swoich zdjęć na Facebooku? W jaki sposób portal połączy przesłany plik z ich profilem? Z pewnością dowiemy się o tym, gdy opisana metoda weryfikacji zostanie oficjalnie wprowadzona.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail