X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Nie działa Ci Messenger? Facebook boryka się z globalną awarią

Facebook zmaga się z ogromną awarią. Użytkownicy z wielu państw nie mogą korzystać z czatu i aplikacji, a otrzymane dotąd wiadomości są niewidoczne.

Nie działa Ci Messenger? Facebook boryka się z globalną awariąfot. messenger.fb.com

Użytkownicy Facebooka od rana z niepokojem donoszą na facebookowych grupach o problemach z portalem i skrzynką odbiorczą. Okazuje się, że dotychczas prowadzone konwersacje są niewidoczne, a w skrzynce widnieje komunikat o braku wiadomości do wyświetlenia, zaś obok czatu można zobaczyć komunikat, że jest on obecnie niedostępny. Z komentarzy na portalu możemy dowiedzieć się także, że niektórzy użytkownicy mogą porozumiewać się za pomocą wiadomości na Facebooku, jednakże jedynie z częścią swoich znajomych lub też napisane przez nich treści po prostu znikają.

Jak się okazuje, problem dotyczy nie tylko polskich użytkowników, ale i korzystających z serwisu na całym świecie. Informacja o globalnej awarii pojawiła się m.in. na Fortune powołujący się na informacje z Down Detector oraz Twittera.

fot. Katarzyna Golonka

fot. Katarzyna Golonka

Awarię Messengera odnotowano m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Japonii, Stanach Zjednoczonych czy Malezji. Dotyczy ona zarówno aplikacji mobilnej, jak i czatu na desktopie.

fot. downdetector.com

fot. downdetector.com

I choć dotąd Facebook nie ustosunkował się do awarii, wydaje się, że nie należy więc nadmiernie przejmować się problemami ze skrzynką – podobne trudności ma wielu innych użytkowników oraz obsługujących fanpage i z jak wskazuje doświadczenie, gdy da się naprawić awarię, wszelkie treści wrócą na swoje miejsce i ponownie zyskamy do nich dostęp. Co ciekawe, w październiku także odnotowano problemy z komunikatorem i portalem.

Część użytkowników jednak już teraz informuje o poprawnym działaniu wiadomości, a więc pozostaje nam czekać, aż wszystko wróci do normy, a portal wyjaśni, co było przyczyną problemu na tak dużą skalę.

Ponadto, takie sytuacje to okazja do zadania sobie pytania, jak wyglądałby świat bez Facebooka?

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail