X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nie działa Ci Messenger? Facebook boryka się z globalną awarią

Facebook zmaga się z ogromną awarią. Użytkownicy z wielu państw nie mogą korzystać z czatu i aplikacji, a otrzymane dotąd wiadomości są niewidoczne.

Nie działa Ci Messenger? Facebook boryka się z globalną awariąfot. messenger.fb.com

reklama


Użytkownicy Facebooka od rana z niepokojem donoszą na facebookowych grupach o problemach z portalem i skrzynką odbiorczą. Okazuje się, że dotychczas prowadzone konwersacje są niewidoczne, a w skrzynce widnieje komunikat o braku wiadomości do wyświetlenia, zaś obok czatu można zobaczyć komunikat, że jest on obecnie niedostępny. Z komentarzy na portalu możemy dowiedzieć się także, że niektórzy użytkownicy mogą porozumiewać się za pomocą wiadomości na Facebooku, jednakże jedynie z częścią swoich znajomych lub też napisane przez nich treści po prostu znikają.

Jak się okazuje, problem dotyczy nie tylko polskich użytkowników, ale i korzystających z serwisu na całym świecie. Informacja o globalnej awarii pojawiła się m.in. na Fortune powołujący się na informacje z Down Detector oraz Twittera.

fot. Katarzyna Golonka

fot. Katarzyna Golonka

Awarię Messengera odnotowano m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Japonii, Stanach Zjednoczonych czy Malezji. Dotyczy ona zarówno aplikacji mobilnej, jak i czatu na desktopie.

fot. downdetector.com

fot. downdetector.com

I choć dotąd Facebook nie ustosunkował się do awarii, wydaje się, że nie należy więc nadmiernie przejmować się problemami ze skrzynką – podobne trudności ma wielu innych użytkowników oraz obsługujących fanpage i z jak wskazuje doświadczenie, gdy da się naprawić awarię, wszelkie treści wrócą na swoje miejsce i ponownie zyskamy do nich dostęp. Co ciekawe, w październiku także odnotowano problemy z komunikatorem i portalem.

Część użytkowników jednak już teraz informuje o poprawnym działaniu wiadomości, a więc pozostaje nam czekać, aż wszystko wróci do normy, a portal wyjaśni, co było przyczyną problemu na tak dużą skalę.

Ponadto, takie sytuacje to okazja do zadania sobie pytania, jak wyglądałby świat bez Facebooka?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail