X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook jak Reddit i Wykop? Portal testuje nowe funkcje komentarzy

Serwis Zuckerberga prowadzi testy nowej funkcji, która umożliwiłaby użytkownikom głosowanie na pomocne lub nic nie wnoszące do dyskusji komentarze.

Facebook jak Reddit i Wykop? Portal testuje nowe funkcje komentarzyfot. twitter.com/MattNavarra

reklama


Jak podaje na Twitterze Matt Navarra, Dyrektor Mediów Społecznościowych w The Next Web, Facebook testuje obecnie nową funkcję, która mogłabym zmienić oblicze wypowiadania się w serwisie. Użytkownicy mogą zobaczyć przy komentarzach w serwisie przyciski, które umożliwiają głosowanie za pomocą plusów i minusów. W ten sposób użytkownicy mogą zaznaczać, czy dany komentarz jest pomocny i wnikliwy czy też może jego autor ma złe intencje lub wykazuje się brakiem szacunku.

Taka forma aktywności w stosunku do komentarzy innych użytkowników jest doskonale znana fanom Reddita czy Wykopu. Odnoszenie się do treści w taki sposób ułatwia kolejnym czytelnikom owych treści selekcję na te, które warto przeczytać oraz te, które nic nie wnoszą do dyskusji. Może to również motywować korzystających z serwisu do udostępniania bardziej merytorycznych i jakościowych wypowiedzi w dyskusjach. Wydaje się więc, że Facebooka ufa swoim użytkownikom i jest skłonny powierzyć im ocenę treści wartych uwagi.

Co na to sam Reddit? W jednym słowie jeden ze współtwórców serwisu retweetował na Twitterze zrzut ekranu z wyglądem owej opcji na Facebooku i podpisał go “flattered”, co można tłumaczyć jako zaszczycony, czujący się miło z powodu komplementu, a więc wydźwięk był pozytywny.

Obecnie opcja funkcja jest testowana wśród użytkowników z Nowej Zelandii i Australii. Nie wiadomo czy i kiedy zostanie ona wdrożona dla korzystających z serwisu z innych krajów, jednakże już teraz warto mieć na uwadze, że zespół Zuckerberga rozważa takie rozwiązanie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail