X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

15 najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie

Które serwisy społecznościowe cieszą się obecnie największą popularnością? Jak wygląda ranking topowych social mediów? Przedstawiamy 15 portali, które cieszą się największą sympatią użytkowników.

15 najpopularniejszych portali społecznościowych na świeciefot. bank zdjęć picjumbo.com

reklama


Portale społecznościowe (media społecznościowe) są obecnie stałym elementem naszego życia. Nierzadko pierwszą czynnością, jaką wykonujemy tuż przed zaśnięciem oraz zaraz po przebudzeniu jest sprawdzenie wszelkich aktywności w serwisach społecznościowych (media społecznościowe). Jednak czy jako ich użytkownicy wiemy, jakie serwisy społecznościowe cieszą się największą popularnością na świecie? Które portale przetrwały próbę czasu i wciąż zajmują topowe miejsca w zestawieniu najchętniej użytkowanych?

Oto zestawienie 15 portali cieszących się największą sympatią użytkowników, przygotowane przez dreamgrow.com.

Portale społecznościowe: TOP 15 serwisów społecznościowych

portale społecznościowe

źródło: dreamgrow.com

 1. Media społecznościowe: Facebook – niekwestionowanym liderem w popularności i liczbie użytkowników jest Facebook. Portal Marka Zuckerberga posiada już ponad 2,2 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Jak podaje dreamgrow.com, biorąc pod uwagę, że w marcu 2017 roku liczba korzystających z portalu wynosiła 1,94 miliarda i wzrosła ona do obecnego stanu, liczba nowych odbiorców niebieskiego portalu to już około 20 milionów na miesiąc. Wedle takich wyliczeń możemy przypuszczać, że do końca roku z Facebooka będzie korzystało 2,35 miliarda userów.
 2. YouTube – drugie miejsce w zestawieniu najpopularniejszych serwisów społecznościowych zajmuje utworzony w 2005 roku YouTube. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników to 1,8 miliarda.
 3. Instagram – ostatnie miejsce na zaszczytnym podium zajmuje aplikacja, która od 2010 zmienia nasze patrzenie na fotografię i również należy do firmy Zuckerberga, czyli Instagram. Obecnie miesięcznie korzysta z niego aktywnie 800 milionów osób na całym świecie.
 4. Qzone – tuż za podum plasuje się chiński serwis społecznościowy, który funkcjonuje od 2005 roku i posiada 563 miliony odbiorców.
 5. Weibo – piąte miejsce to chiński serwis mikroblogowy Weibo działający od 2009 roku z liczbą 376 milionów userów na miesiąc.
 6. Twitter – istniejący od 2006 roku serwis mikroblogowy zdołał zgromadzić 336 milionów użytkowników miesięcznie.
 7. Reddit – gromadzący od 13 lat linki do różnorodnych informacji serwis Reddit z liczbą 330 milionów userów zajmuje obecnie 7. miejsce w rankingu najpopularniejszych serwisów.
 8.  Pinterest – choć w Polsce Pinterest nie bije rekordów popularności, powstały 8 lat temu serwis stanowi źródło inspiracji już dla 200 milionów użytkowników na całym świecie.
 9. Ask.fm – Q&A, czyli zadawanie pytań i odpowiadanie na nie to specjalność serwisu Ask.fm, z którego możemy korzystać od 2010 roku. Obecnie liczba korzystających z niego to 160 milionów userów.
 10. Tumblr – kolejny serwis mikroblogowy w zestawieniu posiada 115 milionów użytkowników i istnieje od 2007 roku.
 11. Flickr – serwis internetowy stworzony do gromadzenia i udostępniania zdjęć cyfrowych online powstał już 14 lat temu i obecnie może pochwalić się 112 milionami użytkowników.
 12. Google+ – 111 milionów aktywnych osób to liczba, jaką może pochwalić się Google+, którego w 2011 roku uruchomił światowy gigant.
 13. LinkedIn – trzynaste miejsce należy zaś do serwisu stawiającego na kontakty biznesowe. LinkedIn posiada obecnie 106 milionów użytkowników.
 14. VK – rosyjskie Vkontakte, które powstało dwa lata później niż Facebook. Jest dostępne w kilkudziesięciu językach i jest numerem jeden serwisów w Rosji. Na świecie aktywna liczba jego użytkowników na miesiąc to 97 milionów.
 15. Odnoklassniki – zestawienie zamyka również rosyjski serwis społecznościowy z liczbą 71 milionów użytkowników.

Portale społecznościowe (media społecznościowe) — porównanie

W ramach zestawienia TOP 15 porównano również w postaci wizualnego porównania wielkości portali społecznościowych. Możemy dostrzec trzy dominujące koła, za którymi kryje się pierwsze trójka najpopularniejszych portali.

portale społecznościowe

Media społecznościowe / źródło: dreamgrow.com

Zebrane przez dreamgrow.com dane dotyczą stanu na dzień 22 maja 2018 i pochodzą zarówno z informacji udostępnianych przez same serwisy, jak i narzędzi umożliwiających takie pomiary.

Przeczytaj również: 

Social media w Polsce i na świecie – najnowsze dane

Ilu użytkowników korzysta z sieci i social media w 2019 roku?

 • Według mnie, Twitter to obecnie jedyne, sensowne narzędzie do śledzenia i obserwowania ciekawych treści. Brak agresywnych reklam, porządek chronologiczny postów. Dodatkowo, od niedawna można publikować większe wpisy niż 160 znaków. I oczywiście, nie można również pominąć faktu, iż obecnie Facebook jest passé, a Mark to ten zły. Wiecie, RODO – te sprawy ;)

  • Myślę, że twitter najlepszy jest dla biznesu, dziennikarstwa i polityki. Co do pasji, np. perfumy czy kosmetyki to ciężej. Mam tam niewielu obserwatorów i sama mało obserwuję, praktycznie po całości wyświetlają mi się sponsorowane posty – ale to w telefonie, w komputerze jest tego mniej.

 • Mi się podoba portal skierowany tylko dla graczy Meetplayer.com , https://meetplayer.com Nie jest jeszcze tak popularny ale myślę że to kwestia czasu. Jest prosty i ladnie wyglada a do tego nie tnie zasięgów.

 • Na każdym z nich warto mieć profil, który będzie pracował na naszą pozycję w wyszukiwarce :D

 • czy taki profil na chińskim portalu ma sens i jakąkolwiek wartość dla polskiej strony?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail