X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nadchodzi festiwal komunikacji interaktywnej – Filmteractive 2018

Już jutro pierwsza odsłona festiwalu Filmteractive. W tym roku organizatorzy zapraszają uczestników do Warszawy oraz Łodzi. Z kim będzie można spotkać się w ramach wydarzenia?

Nadchodzi festiwal komunikacji interaktywnej – Filmteractive 2018źródło: facebook.com/FilmteractiveFestival

reklama


Już niebawem po raz ósmy w Łodzi i po raz drugi w Warszawie odbędzie się festiwal komunikacji interaktywnej – Filmteractive. Przedstawiciele przemysłów kreatywnych spotkają się z ekspertami branży reklamowej i nowych technologii, by porozmawiać i wymienić wiedzą w tematyce, która oscyluje wokół takich obszarów jak: reklama, film, technologia.

Jutrzejsze wydarzenie otwiera Dni Kreatywności w Warszawie – nową inicjatywę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a 15 października Filmteractive jako jeden z paneli dyskusyjnych zagości również w programie Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi – „Nowatorski marketing, kreatywność i technologie”.

Organizowane po raz pierwszy w Polsce Dni Kreatywności w dniach 10-19 października, to wydarzenie dedykowane profesjonalizacji i rozwojowi branż kreatywnych. Wydarzenie obejmuje cykl konferencji poświęconych poszczególnym branżom sektorów kreatywnych organizowanych cyklicznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stąd warszawska edycja festiwalu Filmteractive, towarzysząca inauguracji wydarzenia, będzie poświęcona silnym markom, które wspierając kulturę, tworzą ciekawe projekty artystyczne.

Przemysły kreatywne oparte są na efektach pracy oraz działalności twórców szeroko pojętej sztuki, mediów i projektowania. Jednocześnie spełniają cele, jak i korzyści ekonomiczne wyznaczone przez branżę usług czy przemysłu, z którymi często się łączą.

“Filmteractive pozwala połączyć sztukę filmu oraz nowe technologie z biznesem, skonfigurować dziedzictwo kulturowe miasta z rzeczywistością XXI wieku, wpływając tym samym na jego wizerunek społeczny i ekonomiczny. Dlatego warto podkreślić, że z przemysłami kreatywnymi nie tylko związana jest ekonomia, ale również kapitał społeczny i kulturowy” – tłumaczy Olgierd Cygan, pomysłodawca Filmteractive. To wymierny aspekt branż kreatywnych, które zyskują coraz większy wpływ na poziom zatrudnienia w danym regionie, a pośrednio na ukierunkowanie w nim edukacji.

Z kim będzie można spotkać się na Filmteractive?

Z pewnością nie do przeoczenia jest prezentacja Grega Ivanova (Head of AR/VR/Lens Partnerships, EMEA – Google).

Swój udział potwierdził Rafał Baran (Chief Marketing Officer – FCB Bridge2Fun), mający na swoim koncie głośne kampanie związane z promocją takich marek jak Play, Orange czy mBank. Z uczestnikami festiwalu podzieli się wiedzą na temat budowania fabuły, obrazów, treści, które nie epatując brandem, znakomicie podnoszą świadomość marki wśród odbiorców.

Filmteractive odwiedzi Anna Iller (Branded Content Manager – Allegro) – która zarządza na co dzień powstawaniem prawdopodobnie największej ilości treści dla polskiej marki: podzieli się swoim doświadczeniem dotyczącym pracy przy unikatowych projektach z pogranicza kultury i reklamy, jak „Legendy Polskie”.

W programie spotkania m.in. z Tomaszem Czudowskim (CEO – TubaSmaku), Piotrem Kujdą (CEO, współzałożyciel i partner – high&), The Kissinger Twins: Katarzyną Kifert i Dawidem Marcinkowskim czy raperem MC Silkiem. O swoim najnowszym projekcie wykorzystującym wirtualną rzeczywistość w kontekście teatru i sztuki współczesnej i jej sukcesie w Nowym Jorku opowie Wojciech Markowski (Producent – FluxVR).

Łódzka edycja wydarzenia

Łódzka edycja Filmteractive będzie miała miejsce 15 października. O branded content będą rozmawiali przedstawicie agencji reklamowych, domów mediowych i globalnych marek. „Nowatorski marketing, kreatywność i technologie” – to tematyczna odsłona wydarzenia, które wpisało się już po raz drugi w program Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi. Tutaj też będzie można nie tylko zobaczyć, ale i porozmawiać z twórcami projektów zakwalifikowanych do Strefy Innowacji Filmteractive.

Targi treści interaktywnych towarzyszą festiwalowi od sześciu lat i cieszą się rosnącym powodzeniem. Strefa Innowacji przeznaczona jest dla twórców projektów z zakresu innowacyjnych treści i rozwiązań technologicznych. Daje nie tylko możliwość prezentacji przed publicznością, ale przede wszystkim pozyskania partnerów biznesowych czy inwestorów, którzy interesują się tego typu przedsięwzięciami. W tym roku organizatorzy ogłosili nabór projektów:

  • Komercyjnych i artystycznych wykorzystujących Virtual Reality, Augumented Reality, 360, Mixed Reality, Hololens;
  • Wykorzystujących w nowatorski sposób najnowsze technologie, np.: konsole, kontrolery, kamery 360, gogle VR;
  • Wykorzystujących innowacyjne formy komunikacji człowieka z komputerem, tj.: interfejsy neuronalne, technologia eye trackingu;
  • Interaktywnych instalacji artystycznych, jak videomapping;
  • Rozwiązań marketingowych i reklamowych umożliwiających skuteczne dotarcie do konsumentów i ich zaangażowanie, tj.: interaktywne ekrany w punktach sprzedaży, rozpoznawanie odbiorców i serwowanie im spersonalizowanych treści, innowacyjne użycie Digital Out of Home, Digital Signage;

Kogo spotkamy w Strefie, dowiemy się już 15 października.

Więcej na: www.filmteractve.eu

 SOCIALPRESS jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail