X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje nowy wygląd profili

Instagram poinformował o rozpoczęciu testów nowego wyglądu profili. Dzięki temu miałyby być one bardziej przejrzyste i jeszcze łatwiejsze w użyciu. Co miałoby się zmienić?

Instagram testuje nowy wygląd profilifot. shutterstock.com

reklama


Instagram poinformował, że rozpoczyna testy nowego sposoby wyrażania się i prezentowania profili. W ciągu kilku następnych tygodni użytkownicy będą mogli zobaczyć nieco zmieniony wygląd funkcji w aplikacji.

Co nowego na Instagramie?

Na profilach widoczne będą nowe ikony oraz karty. Zmieni to sposób nawigacji pomiędzy nimi, a twórcy aplikacji mają nadzieję, że uczyniłoby to ją bardziej przejrzystą i jeszcze łatwiejszą w użyciu. Zmiany dotyczyłyby bowiem nie tylko widoku naszego profilu, ale i kont innych użytkowników.

W górnej części profilu pojawią się przyciski edycji profilu, wiadomości, e-maila, dzwonienia czy promocji. Inaczej wyglądać będą także karty z obserwatorami, gdzie w osobne miejsce zyskali wspólni obserwatorzy. Niewidoczna byłaby także liczba dodanych przez daną osobą postów.

Poniżej przykłady potencjalnych zmian, jakie zaprezentowano w oficjalnym komunikacie Instagrama.

źródło: instagram-press.com

źródło: instagram-press.com

Testy zmienionego interfejsu

Wspomniane zmiany są obecnie testowane przez społeczność w różnych fazach i kombinacjach. Oznacza to, że możemy dostrzec stopniową zmianę interfejsu profilu. Twórcy aplikacji deklarują także, że będą kontynuować eksperymentowanie i aktualizować doświadczenia na podstawie opinii użytkowników, co oznacza, że już w trakcie testów mogą widoczne być zmiany na podstawie preferencji instagramowiczów. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będą one dotyczyły wyświetlania siatki zdjęć i filmów.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail