X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Skype doda napisy do rozmowy w czasie rzeczywistym

Skype staje się jeszcze bardziej dostępny dla użytkowników. Dzięki nowej funkcji dodawania napisów podczas rozmowy, osoby niedosłyszące i niesłyszące będą mogły porozumieć się za pomocą komunikatora.

Skype doda napisy do rozmowy w czasie rzeczywistymźródło: blogs.skype.com

reklama


Microsoft poinformował wczoraj, że wprowadza na rynek nowe rozwiązanie. W oparciu o sztuczną inteligencję, podczas rozmowy na Skype dostępne będą napisy. Jak deklarują przedstawiciele firmy, ciężko pracowano nad tym, aby funkcje komunikatora były bardziej wszechstronne. Podpisy i napisy na żywo to tylko jeden ze sposobów, dzięki którym rozmowy na Skype stają się bardziej dostępne.

Napisy w rozmowach wideo

Proste ustawienia pozwalają włączyć je dla jednego połączenia lub pozostawić aktywne dla wszystkich rozmów. Co istotne, napisy na żywo są zoptymalizowane tak, aby były szybkie, ciągłe i aktualizowane kontekstowo w trakcie trwania rozmowy.

Jak czytamy w oficjalnej informacji, obecnie napisy i napisy automatycznie przewijają się w trakcie rozmowy, ale już wkrótce pojawią się dodatkowe opcje wyświetlania, w tym możliwość przewijania ich we własnym oknie bocznym, aby nie przegapić żadnego z nich.

Komunikator dostępny dla wszystkich

Informacja o nowej możliwości napisów na żywo pojawiła się przy okazji obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych ONZ. Jest ona dostępna w najnowszej wersji Skype’a nie tylko dla rozmów indywidualnych z przyjaciółmi, współpracownikami czy dowolnego numeru telefonu, ale i w ramach połączeń grupowych przyjaciół czy zespołu pracowników. Zastosowanie technologii opartej na sztucznej inteligencji może będzie szczególne pomocne dla osób niedosłyszących oraz niesłyszących, które chcą korzystać z komunikatora.

Tłumaczenia

fot. shutterstock.com

fot. shutterstock.com

Już wkrótce w Skype pojawić ma się także tłumaczenie na żywo na ponad 20 języków. Dzięki temu niezależnie od tego, czy uczymy się nowego języka, mamy trudności ze zrozumieniem swojego przyjaciela z całego świata czy uczestniczymy w spotkaniu w języku obcym, nowe tłumaczenia pomogą utrzymać dynamikę rozmowy. Po włączeniu tłumaczenia za pomocą prostego przełącznika ustawień możliwe będzie czytanie napisów w wybranym języku w każdym połączeniu.

Jak uruchomić napisy?

  1. W trakcie połączenia audio lub wideo należy wybrać przycisk more button.
  2. Należy zaznaczyć opcję Włącz napisy.
  3. W taki sam sposób możliwe jest wyłączenie napisów.

W Ustawieniach połączeń możliwe jest także ustawienie napisów jako domyślne dla wszystkich połączeń za pomocą komunikatora.

  1. Należy kliknąć w zdjęcie profilowe.
  2. Wybrać Ustawienia.
  3. Wybrać pozycję Połączenia.
  4. Wybrać opcję Napisy.
  5. Włączyć opcję Pokaż napisy dla wszystkich połączeń głosowych i wideo. 

Źródło: informacja prasowa Microsoft 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail